Wpis z mikrobloga

No i mamy pierwsze rezultaty zabaw z #nvidia RTX4090 poza środowiskiem jutuberskim.
Złożyłem sobie testbench jak na picrel ze staroci które mam w domu. Nic wielkiego - 9700k, 32gb 3466CL14, zasilacz 850w gold bequiet straight power 11, jakieś nvme żeby mieć kolejną kopię windowsa 11 do aktywowania. Podpiąłem to pod 4k 120hz 55cali z mini ledami od Samsunga qn91b czy cuś.

Instaluję system na integrze, apdejty, ściągam gierki. Spoko. Wkładam kartę i instaluję driver i tu już pierwszy bug - fan stop czasem działa a czasem nie, ogólnie robi co chce. Do tego świeci się a ja nie lubię ale ten shroud idzie i tak za max tydzień do kosza więc nie będę z tym walczył.

Odpalam 3dmarka - przeszedł, wynik jest poniżej średniej ale jest niskie zużycie gpu (80-90% przez większość czasu, czasem do 95% dobije) więc czego się dziwić 9700k robi za bottleneck.

Odpalam drugiego, czarny ekran, driver timeout error. Już wiem że będzie miło. Po takiej akcji trzeba wyłączyć system z gniazdka bo wszystko co chce gpu wisi na ładowaniu.

Metodą prób i błędów ogarnąłem że jak odpalę port royal w 4k to jest 50% szans że się poskłada. W innych testach też tylko trzeba usilniej próbować. W gierki o dziwo idzie grać. Benchmark w Cyberpunku na ultra mogę sobie do imentu robić.

No i teraz w sumie nie wiem o co kaman - zasilacz nie tegens? Karta zła? Bugi w driverach? A może kolejna afera kondensatorowa bo ten model ma tylko 2 banki mlcc pod rdzeniem.

Tag do czarnolistowania: #beyonddisaster

keton22 - No i mamy pierwsze rezultaty zabaw z #nvidia RTX4090 poza środowiskiem jutu...

źródło: comment_1666022535d7cw1uMdRW9e2JpEMuXGaR.jpg

Pobierz
  • 16
ale to jest #!$%@? xD


@Nie_warto: tak i nie. PCB kończy się tam gdzie wtyczka. Z blokiem wodnym to będzie mała i lekka karta. Trzeba przyznać że jak na 450w to na powietrzu nawet taka głośna nie jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Trzeba przyznać że jak na 450w to na powietrzu nawet taka głośna nie jest.

@keton22: niech zgadnę - więcej niz 1400rpm nie zobaczyłeś nawet?
@Ralphs: dla jasności moim celem teraz jest decyzja zostawić czy zwrócić na podstawie testów stabilności. Jak już się stabilność pokaże to możemy się pobawić w 100 pytań do
@Ralphs: oj tam karta zostanie najpewniej tylko trzeba ją trochę okiełznać. Problem jest najpewniej związany z transient spikes bo ograniczenie power limitu do 80% go zlikwidowało. Właśnie usiłuję odkryć undervolt czy obcięcie limitu daje lapszą wydajność bo zdania są podzielone.
@keton22: to też zależy od zasilacza, niektóre bardzo agresywnie odcinają zasilanie gdy pobór przekracza max, inne są w stanie być przeciążane na 130% przez chwilę. Jak obniżenie power limit powoduje że nie #!$%@? z gry to na 99% za słaby zasilacz. Pewnie są duże piki poboru prądu i dlatego wywala grę / odcina zasilanie.