Wpis z mikrobloga

Gdzie w Europie polecacie emigrować jako pracownik umysłowy?

Byłem w UK i nie podobało mi się tam - niby jedno państwo, a strasznie rozwarstwione (w każdym sensie) społeczeństwo oraz kultura picia taka sobie jak dla mnie.

Główne kryteria to łatwość się zadomowienia, w miarę przychylne patrzenie na Polaków (mam trochę dość bycia "gorszym" obcokrajowcem), kultura szanująca życie poza pracą i w miarę przyzwoita kasa.

#pytanie #pytaniedoeksperta #emigracja #europa
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Urajah: Osobiste nie, ale znajoma mieszka w Luksemburgu i sobie chwali. A sama chciałabym się przeprowadzić do Belgii
  • Odpowiedz
@Urajah: w każdym kraju który jest bogatszy niż polska, większość społeczeństwa zawsze będzie widzieć w tobie p0laka r0baka co przyjechał do roboty. Nawet jak zaczniesz prowadzić własny biznes i tworzyć samemu miejsca pracy. Moim zdaniem najlepiej wybrać kraje południowe jak chrowacja, włochy czarnogóra, słowenia, włochy, może hiszpania i portugalia. Niestety są to z drugiej strony przeciętne kraje i z pracą tak na prawdę może być gorzej niż u nas.
  • Odpowiedz
@Urajah: pod kątem podejścia do pracownika Szwecja jest bardzo spoko ale ceny wysokie jak cholera, drożej chyba tylko w Norwegii. Niemcy też spoko, ale tam było bardziej widać które kraje są im bliższe a które dalsze :)

Nie mam bladego pojęcia jak wygląda tam zdobycie pracy jako "pracownik umysłowy" dla kogoś z zagranicy, w obu pracowałem na trochę innych zasadach.
  • Odpowiedz