Wpis z mikrobloga

Parę dni temu pytałem Was o pomoc w wyborze telefonu na prezent dla starszej osoby w cenie do 1000zł. Dostałem jakieś tam odpowiedzi, propozycje i wskazówki. Po weekendzie trzeba będzie już kupić więc wstępnie wybrałem Samsunga Galaxy m23 5g. Cena równo 1000zł - czyli górna granica założonego budżetu. Czy ten wybór jest ok?
Doprecyzuje: telefon jak najnowszy z możliwie jak najdłuższym wsparcie/updatami. Do codziennego użytku lecz sporadycznego - dzwonienie, sms, komunikatory, social media, czasem coś znaleźć w internecie, na yt. Zdjęcia sporadycznie. Żadnych gier, netflixów, tiktoków, słuchania muzyki, itp.
#telefony #telefon #smartfon #android #samsung
  • 4
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vadzior: nie głupia opcja, mój tata go posiada do takich samych zadań - żadnego śmigania z grami czy TikTokami. Nie narzeka.

Wsparcie 2 duże aktualizacje + najprawdopodobniej dodatkowe 2 lata na aktualizacje zabezpieczeń (M21 jest tym objety więc z M23 nie powinno być gorzej).
@Vadzior: Ten telefon jest średni. Jeszcze kwestia czy 4 czy 6gb ramu?
I co rozumiesz pod względem długiego wsparcia? bo niekoniecznie długie wsparcie oznacza sprawne działanie przez długi czas, bardziej tu ma znaczenie rodzaj pamięci.
Ten Samsung ma kiepski ekran.
https://www.pepper.pl/promocje/xiaomi-redmi-note-10-pro-6-gb-64-gb-fioletowy-allegro-sprzedawca-rekojmia-2-lata-587570 ta opcja jest trochę lepsza, choć dobre telefony zaczynają się od a52s/realme gt master edition, szczególnie jeśli chodzi o wydajność.
Jeszcze kwestia czy 4 czy 6gb ramu?


@kerri: 4gb bo nie ma wersji m23 z 6gb.

I co rozumiesz pod względem długiego wsparcia?


@kerri: Żeby nie było tak jak miała już ta osoba, że po dwóch latach od kupna jakigoś budżetowca nie chciały jej się aktualizować niektóre aplikacje, co przekładało się na jakieś problemy z tymi aplikacjami (chodzi o jakiegoś facebooka, messengera, itp). Ma posłużyć jak najdłużej do prostych codziennych