Wpis z mikrobloga

@Krupier: to się okaże w przyszłości, jak mieszkania będą drożeć to tak, wyjdzie na plus, jak mieszkania zaczną tanieć lub stopy również pójdą do góry(albo kombinacja tych dwóch czynników) to będzie na ogromnym minusie.

Na razie wszystkie argumenty są za drugą opcją, ale pożyjemy zobaczymy.
@Krupier: tutaj chodzi o wartość rzeczy za którą płacisz, przy obecnym oprocentowaniu finalnie płacisz 2-3 razy więcej za produkt niż jest tego wart(nie oszukujmy się, mało osób nadpłaca kredyty).

I nawet jak ktoś kupuje mieszkanie aby tam mieszkać całe życie to i tak świadomość tego że produkt za który przepłacasz traci na wartości(a to sprawia że jeszcze bardziej za niego przekładasz) nie wpływa pozytywnie na stan psychiczny ani majątek który posiada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@sdasdadawqeqawdas:

tutaj chodzi o wartość rzeczy za którą płacisz, przy obecnym oprocentowaniu finalnie płacisz 2-3 razy więcej za produkt niż jest tego wart(nie oszukujmy się, mało osób nadpłaca kredyty).


Ale co mnie to obchodzi skoro nie kupuję inwestycyjnie? Kupiłem by tu mieszkać, w dupie mam wartość tego mieszkania tbh.

Płacę więcej niż jest warte, ale tak jak pisałem - to wciąż lepsza opcja niż płacić 100% na coś co nigdy nie
Ale co mnie to obchodzi skoro nie kupuję inwestycyjnie? Kupiłem by tu mieszkać, w dupie mam wartość tego mieszkania tbh.


@Krupier: nigdy nie rozumiem tego argumentu, mleko też kupisz po 20zł albo chleb za 50zł tylko dlatego że kupujesz dla siebie, co z tego że blok dalej tego typu produkty są za 2zł lub wiesz że twoje produkty stracą na wartości więc chyba warto sprzedać je teraz i za chwilę kupić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sdasdadawqeqawdas:

nigdy nie rozumiem tego argumentu, mleko też kupisz po 20zł albo chleb za 50zł tylko dlatego że kupujesz dla siebie, co z tego że blok dalej tego typu produkty są za 2zł lub wiesz że twoje produkty stracą na wartości więc chyba warto sprzedać je teraz i za chwilę kupić sobie takie same mieszkanie taniej + dokupić samochód.


Porównujesz nieruchomość do kupna mleka? Czy ty jesteś poważny?

Ale praktycznego podejścia