Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hejka, zna ktoś sprawdzone ładowarki samochodowe do gniazda zapalniczki, które redukują zakłócenia z instalacji? Filtry same z sobie są dostępne, ale trzeba troche przerabiać instalację przed gniazdem zapalniczki.

Mam w samochodzie adapter usb na bluetooth i później idzie na AUX. Na powerbanku jest cisza jak podgłośnie a na ładowarce niestety szumy.

Najwyżej dołożę jedno gniazdo jeszcze z filtrem, ale może by się to dało jakoś kompaktowo zrobić w postaci lepszej ładowarki.

#samochody #audio
  • 2
@LIBED: filtr DC prawdopodobnie nic nie da, a problemem jest pętla masy. Dla pewności można sprawdzić na power banku łącząc masę z powerbanku z masą auta
Rozwiązanie to albo przetwornica izolowana albo izolator galwaniczny na kabelku pomiędzy transmiterem a radiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: Z ciekawości kupiłem coś takiego jak na zdjęciu i jak podłączyłem na krótko to poprawa było słychać szumy o jakieś 3/4 ciszej. Jednak niby 3A (był tylko transmiter podłączony do ładowarki) a spalił się w nim bezpiecznik przy następnym odpaleniu samochodu. Ogólnie przy słuchaniu muzyki jest jeszcze ok, ale czasami lubie sobie puścić coś gadanego i trzeba zawsze podgłośnić.

Jednak dzięki za rady i pomyślę jak do tego jeszcze podejść.
Pobierz
źródło: comment_1665846408pjyLEmrJaC7zuudx5R4mi2.jpg