Wpis z mikrobloga

Siema, mam pytanie do obeznanych w #tv osób. Chcę sobie kupić niewielki TV do kawalerki, większy niż 43 cale może być problemem. Na razie przewiduje użycie w stylu: Netflix, VOD, YT. Nie jestem zapalonym graczem, ale w przyszłości chętnie wepnę jakąś konsolę.
Będę oglądał ekran pod kątem lub wychylę nieco telewizor w bok w miarę możliwości, moje łóżko nie jest dokładnie na wprost ściany przeznaczonej na TV.
Znalazłem kilka ciekawych modeli:
Propozycje z 2021:
1. PHILIPS 43PUS8546 2021 ok. 2600 PLN
2. Samsung QE43Q67B 2021 ok. 2600 PLN

Propozycje z 2022:
3. Sony KD-43X73K 2022 ok. 3000 PLN
4. Philips 43PUS8807/12 2022 ok. 3400 PLN

1. 50 Hz, Android TV, ambilight, obracana podstawa więc mogłby przy skierowany na wprost mnie, kiedy będzie stać na regale. W pozostałych tv bym musiał albo nienaturalnie krzywo ustawiać tv na regale albo zamontować na ścianie i odchylić na stałe na bok.
2. 50 Hz, Tu słyszałem w sklepie, że jakość obrazu QLED jest spoko jak na tę półkę cenową, a cena taka jak poprzednika. Boję się że Tizen nie spełni 100% potrzeb, Android raczej spodziewa się lepszego wsparcia.
3. 50 Hz, Android TV, Sony raczej reprezentuje dobry poziom
4. Tu jest akurat 100 hz, Android TV, ambilight. Ze względu na odświeżanie może być spoko inwestycją jesli w przyszłości bym kupił XBOXa Series X

Lubię wykorzystywać opcję chromecastingu z tel/laptopa na TV jak jestem u znajomych. Czy lepiej dokupić Chromecast 4.0, poszukać alternatywnych opcji w Samsungu (mam obecnie smartfon Samsunga) czy polować tylko na Smart TV z Androidem? A może macie jeszcze coś ciekawego do polecania? Wiem, że nie jestem tu w 100% pewny zastosowań czy górnej ceny ale od lat nie miałem TV i nie wiem na ile często będę z niego korzystał.

#androidtv #philips #sony #samsung
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@czechu: mam androida w 2 philipsach i działa całkiem fajnie.

Może źle trafiłem ale porównując do lg / samsunga to jest padaka. Samo włączenie tv jest jakimś horrorem gdzie naciskam przycisk i czekam bo tv ma takiego laga ze nieraz zdążę go wypaczyć niczym się wlaczy (z 15s wstaje z uspienia)
  • Odpowiedz
mam Sony KD-60XF8305 więc już kilka lat ma ale IMHO chodzi jak gowno, zawiesza sie, jest nieresponsywny.. Ja bym się nie pchał 2x w androida


@czechu: Mam to samo, podobny model i podobne objawy. Niech spłonie w piekle ten kto wymyślił tam androida z tak słabym sprzętem. Pieniądze wyrzucone w błoto

Najlepsze jest to że chromecast działa 50x lepiej. Tv za 8k i chodzi jak gówno xD
  • Odpowiedz