Wpis z mikrobloga

#lego #januszebiznesu #allegrolokalnie

Sprzedawca Lego zrobił mojego męża w #!$%@?. Jak dojechać gościa, bo na odzyskanie pienionszków i tak za późno?

Niebieski pół roku temu kupił kolekcjonerski zestaw lego od sprzedawcy Allegro Lokalnie, zapłacił koło 500 cebulionów. Zestaw rozpakował tylko z opakowania od kuriera i odłożył do października, na moje urodziny. Tu się zgapił, że nie zajrzał do środka pudełka.

Pudełko było opisane jako nowe, nigdy nie otwierane. Podobno nietrafiony prezent dla syna sprzedawcy. Mój niebieski zorientował się, że jednak pudełko nie takie nie otwierane dopiero kiedy zaczął mi je pakować na prezent.

Co się okazuje - w środku, w torebce strunowej IKEA był mix losowych klocków tak, by waga się zgadzała, ale nie kupiony zestaw.

Mam świadomość, że jest za późno na jakiekolwiek zwroty kasy, ale #!$%@? mnie bezczelność typa. Sprzedawca twierdzi, że to mój mąż próbuje go zrobić i płacze obsłudze Allegro, że kombinujemy.

Ja bym po prostu chciała, żeby oszust się obsrał i mocno zastanowił przed kolejną taką akcją.

Mirki, czy jest sens zgłaszać go na bagiety?
  • 25
  • Odpowiedz
Update na który nikt nie czekał:

Allegro zwraca kasę mojemu niebieskiemu. Podobno, bo wchodzi w grę to, że niebieski nie chce się już więcej denerwować i chce zakończyć temat, a wie, że ja się gotuję. ( ͡° ʖ̯ ͡°)Sama nie liczyłam na to, że kasa wróci, moim jedynym celem było zatrzymanie typa przed kolejnymi oszustwami.

Mireczki, dziękuję Wam za podpowiedzi. Jeśli kiedykolwiek podkusi mnie, żeby kupić coś na
  • Odpowiedz
@d0n_chich0t: a ja to rozumiem. Kupić coś na prezent szybciej.
Oglądasz karton. Wyglada jak nowy. Żadnych śladów otwierania.
Od razu masz myśleć, że ktoś na pewno Cię okrada?
To jest patologia. Ja nie chce w takim świecie żyć.
Kupowałem ogrom rzeczy na OLX i nigdy nie miałem problemu, a takie zachowania trzeba piętnować.
Mam nadzieje, że go dojadą.
Dla jednego 500 zł nie będzie problemem, ktoś inny mógł zbierać na to
  • Odpowiedz
@hejkat: niekoniecznie to musiał typ zrobić, ostatnio głośno o takich akcjach. Ludzie wyjmują klocki lub same figurki, włożą byle co i odsyłają. Mógł kupić i nie być świadomy że w środku nie ma tego co być powinno
  • Odpowiedz