Wpis z mikrobloga

To jest tragedia, że grupy facebookowe przejęły funkcje forów tematycznych, a nie są w żaden sposób do tego przystosowane. Jestem dla przykładu w grupie sąsiedzkiej, bo interesuje mnie jak coś się zepsuje na osiedlu albo ma nie być wody od rana. Natomiast #!$%@? mnie obchodzi, że ktoś komuś zastawił miejsce parkingowe albo Bożenka wstawi zdjęcie swojej mordy i napisze "miłego dnia sąsiedzi". I nie da się tam zrobić działów, kategorii postów, nie da się nawet #!$%@? dodać hasztagów na czarno jak na wykopie, a to już by ułatwiło robienie porządku na grupach, bo wystarczyłoby dodać odpowiedni zapis w regulaminie grupy. Tak samo #!$%@? grupa Nikona. Zajmuję się fotografią i jestem tam, żeby poczytać o jakichś nowinkach jak ktoś wstawi post, czasami coś kupić lub sprzedać ze sprzętu foto, znaleźć pomoc, kiedy mam problem ze sprzętem. Ale codziennie dostaję dziesiątki powiadomień i grupa jest zasrana zdjęciami januszów, którzy muszą wszędzie publikować swoje #!$%@? zdjęcia z wesela, które ostatnio fotografowali. W piździe mam te ich kotlety, nie zajmuję się tą branżą, #!$%@? mnie obchodzą baby z welonem #!$%@? na zbożu, ale muszę się przez to przebić, bo dziesiątki debili traktuje to jak instagrama i są przekonani, że każdy będzie się zachwycał ich #!$%@?ą.

Przepraszam, #!$%@?łem się. #!$%@?ć facebooka. Pozdrawiam, życzę miłego weekendu ;*

#facebook #zalesie #gownowpis #fotografia #socialmedia
  • 21
  • Odpowiedz
poleci Pan jakiś statyw do cyfrówki?


@Katiee: zależy do czego potrzebujesz i czy wysoki czy niski. Jak w terenie albo duża eksploatacja przy dzieciowych sesjach itp. to chyba lepiej poszukać używanego manfrotto, a jak od czasu do czasu chcesz użyć albo kontrolowane warunki studyjne do np. produktowej to bierz jakiegoś taniego chińczyka albo innego nołnejma. Ja mam takie dwa, bo statywów używam raz na ruski rok jak trzeba rodzinne foto grupowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wcfilmowe: wysoki, mała cyfrówka panasonic tz40, od rzeby sobie stanąć przed nim i fotkę strzelić czy tam nagrać coś. Po prostu coś co będzie stało i nie będzie totalnym badziewiem że przy składaniu się połamie.
  • Odpowiedz
@Katiee: bardzo ci nie pomogę, bo - jak mówiłem - nie używam za często i u mnie sprawdzają się te niby gówniane, ale dla świętego spokoju poszukaj sobie tańszych serii manfrotto, bo to sprawdzona i chyba najbardziej znana marka od tego typu sprzętu, no i polecam iść w używki jeśli chcesz oszczędzić - ludzie z foto branży zwykle bardzo dbają o sprzęt.

Nie testowałem, Nic o nim nie wiem poza specyfikacją,
  • Odpowiedz
nie da się tam zrobić działów, kategorii postów


@wcfilmowe: już się da. Można robić oddzielne pod-grupy dla danej tematyki wewnątrz większej grupy. Nazywa się to albo Pokoje albo Kanały albo jakoś podobnie. Włączyć to musi admin grupy. W razie czego pisz na priv.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: Aktualnie jest tak:
* stackexchange
* reddit
* twitter (trzeba zestaw profili obserwować)
* nadal blogi i ich kanały RSS obserwowane poprzez czytniki RSS
* wykop (często coś pomogą)
* discord
* facebook profile/grupy
  • Odpowiedz