Wpis z mikrobloga

Ja już przestaje rozumieć mojego złomka, mianowicie niekiedy auto choć kręci to nie chce odpalić(zazwyczaj wtedy w ogóle nie słychać pompy paliwa podczas przekręceniu zapłonu ) ale wystarczy wtedy ze wysiąde z auta, zamknę je, doczekam ze dwie minuty i po ponownej próbie odpalenia normalnie sie uruchamia. Pompa paliwa wymieniona, auto zatankowane do pełna(dodam ze mam instalacje gazową stag) ktoś wie od czego mógłbym zacząć? Samochód to golf 4 1.6 #mechanikasamochodowa
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: Myślisz ze jestem w stanie to sam zrobić biorąc pod uwagę to ze moje umiejętności kończą się na wymianie klocków hamulcowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
  • Odpowiedz
teraz tylko słychać ją podczas przekręcenia kluczyka


@Avior: pompa może być załączona z układu centralnego zamka, z rozruchu i podczas pracy silnika. Odpowiada za to przekaźnik 409 umieszczony w skrzynce nad pedałami ale nie jest powiedziane na 100% że to on jest winny. Tak na 90% to jego wina.
  • Odpowiedz
Właśnie u mnie tez tak było ale od pewnego czasu już to nie działa(sam nie wiem czemu) teraz tylko słychać ją podczas przekręcenia kluczyka


@Avior: Sprawdź czy iskra czy przy okazji nie znika bo może czujnik położenia wału wysiada i nie widzi że silnik zaczyna się kręcić.
  • Odpowiedz