Wpis z mikrobloga

Mirasy pytanko o #praca na umowie #b2b.
Firma zaproponowała mi dwie formy zatrudnienia UOP i B2B. Na uop brutto parę stówek mniej niż na B2B. Nie miałem nigdy styczności z taką formą umowy. Czy jest jakiś "próg" wejścia, gdzie się to bardziej opłaca? Czy zadbać o jakieś konkretne zapisy w przypadku b2b np. w kwestii urlopów itd.? Rozumiem, że na b2b firma może mi z dnia na dzień powiedzieć "dzięki, fajnie było" ?
  • 7
@Akrat92: Kilka stówek więcej tylko na B2B? A policzyłes koszt księgowości? A opłaca Ci się to, gdy przejdziesz na pełny zus po 2 latach?
Co z wolnym i chorobowym? Masz to gdzieś wpisane? Okres wypowiedzenia, zakaz konkurencji i tak dalej A warto wszystko rozważyć
@Akrat92 za kilka stówek więcej nie zawracałbym sobie dupy #!$%@? się z księgowością i zusem, chyba że będziesz prowadził taka działalność gdzie będziesz mógł sporo wrzucać w koszty.
@xczar0: @Niemamwiedzy: no właśnie narazie zbieram informacje, bo dostałem info ze maja takie dwie możliwości i żebym się na spokojnie zastanowił. Dlatego chcę się przygotować przed kolejna rozmowa, na co zwrócić uwagę. To jaka powinna być przebitka na b2b względem brutto na uop, żeby miało to sens?
@Akrat92 nie wiem bo to zależy od tego jak to będzie wyglądało że sprawami okoloadministracyjnymi.

Mój znajomy co miesiąc sam wypełnia pit i ZUS, ja zawsze prosiłem księgowa + trzeba byko ogarnąć siedzibę (wirtualne biuro) ale niektórzy robili siedzibę w domu.

No i dochodzi jeszcze kwestia tego czy planujesz wrzucać w koszty pewne rzeczy (auto w leasing) albo czy generalnie dzialalnosc bedzie dawala mozliwosc wrzucenia w koszty itd.

Jest sporo zmiennych i
@Akrat92: Szanowny Panie czy się opłaca to zależy od wielu czynników:
- czy kwalifikujesz się do ulgi na start
- jaka branża, czy ryczałt czy liniowka, jako IT masz do wyboru kilka skal podatkowych w zależności od tego co robisz lub od tego jak twoja umowa będzie wyglądać
- sama księgowość do koszt w okolicach 200 zł wiec szkoda życia na samodzielne rozliczenia
- kolejna rzecz, jakie koszta możesz wygenerować -
@Akrat92: Ta B2B masz kontrakt w którym może być wiele haczyków, np że masz miesiąc wypowiedzenia (zazwyczaj) ale firma placi Ci tylko za uzgodnione i zatwierdzone godziny wiec może Ci powiredzieć, ok kończymy umowę i do końca juz nie pracuj:) więc z dnia na dzień przestaje płacić mimo ze umowa obowiązuje jeszcze 30 dni