Wpis z mikrobloga

@PrzegrywNaZawsze: Szkoła powinna być prywatna (poza podstawówką). Wówczas nauczyciele będą zarabiać więcej, ale będzie ich pewnie z 10% z obecnych - byliby to prawie wyłącznie mężczyźni, którzy rzeczywiście czegoś potrafią nauczyć.
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze: jak będą uczciwie pracować te 40 godzin tygodniowo to pewnie. Większość, którzy mnie uczyli przygotowywała lekcje na odwal a sprawdziany sprawdzała na lekcjach. Sporo z nich robiło dwa etaty, bo czemu nie, skoro i tak pracowali tyle co normalny człowiek na jednym.
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze:
1342 x 2 = 2684 + łapówki od rodziców uczniów za lepsze oceny + darmowe obiady + darmowe wycieczki z klasą + prezenty z okazji nauczyciela + prezenty na koniec roku szkolnego + skonfiskowane "nielegalne" rzeczy uczniów, których się nie oddaje, a można gdzieś dalej opylić + % z puli kasy klasowej = ok. 8000 - 10000 zł miesięcznie zależy jak dobrze zakombinujesz, a Ty jeszcze narzekasz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrzegrywNaZawsze: to ciężko mi powiedzieć :D bo sam mam trochę miej godzin w etacie niż "normalnie", z jednej strony są przedmioty, które wymagają więcej od nauczyciela niż inne, z drugiej strony w wielu pracach pracownicy nie robią tyle samo a mogą zarabiać tak samo, temat rzeka imo i ciężko tak jedynym słowem odpowiedzieć tak/nie
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze: tak. Za minimalną nikt ogarnięty nie będzie chciał pracować jako nauczyciel, a ci co się zdecydują to nie będą się przykładać do swojej pracy. Wpłynie to negatywnie na jakość edukacji, a ta jest kluczowa do budowania dobrobytu społeczeństwa :)
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze: Jak opowiadałem ludziom w Danii ile zarabia mój wujek jako doktor na uczelni to nie chcieli mi uwierzyć (ok 6k brutto +-)

Tam więcej ludzie zarabiają w 7 eleven...

To jest kpina, powinniście się wszyscy na raz zwolnić i #!$%@?ć to wszystko, może to będzie jakiś start do pospolitego ruszenia - chyba wszyscy czujemy że to się zbliża
  • Odpowiedz