Wpis z mikrobloga

Cześć, dostałem właśnie wyniki, bo ktoś mi polecił sobie to profilaktycznie zrobić... do poniedziałku trochę czasu jeszcze zanim będę mógł to skonsultować z lekarzem, ale coś mnie te wyniki niepokoją...
ktoś się zna i może rzucić okiem?

To anty tpo powinno być takie niskie?
W necie przeczytałem
Anty TPO niskie może wskazywać na raka tarczycy, reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzycę typu I lub układową chorobę tkanki łącznej.

#tarczyca #lekarz
Emill - Cześć, dostałem właśnie wyniki, bo ktoś mi polecił sobie to profilaktycznie z...

źródło: comment_1665764787o41ci9DKqIWcFmJjwDhJ7J.jpg

Pobierz
  • 13
@cococabana: @molksiazkowy1111: dzięki to może dzisiaj będę spać ;)

@jmuhha: w sumie sam z siebie poszedłem bo ktoś mi poradził, żeby zrobić...
ogólnie bezsenność, problemy z zasypianiem, a jeśli zasnę budzę się ok 3 w nocy i nie mogę do rana usnąć.. jakiś drażliwy jestem, stany powiedziałbym lekko depresyjne... mam trochę problemów w pracy, więc może to też z tego się bierze, ale niektórzy mówią że wyolbrzymiam je...
@Emill xD podziękuj temu komuś za zasugerowanie badań za x zł, gdy można było się ograniczyć do 10zł :P kortyzolu nie zasugerował?
Mogłeś spokojnie wydać te pieniądze na usg tarczycy, które przynajmniej coś by wniosło nawet przy braku objawów.

Nigdy się nie mogę nadziwić po co osobie bez zaburzeń zlecać anty-tpo i anty-tg w pierwszym 'profilaktycznym' etapie badan.
@Emill Ale szkoda. Bo odrobinę wiedzy i faktycznie mogłybyś coś sensownego zrobić dla siebie za te pieniądze.
No ale laicy zawsze rzucają zasłyszane slogany 'gospodarka hormonalna' i 'krzywa insulinowa' nie wiedząc jakie to ma implikacje.
@Emill Masz TSH w bezwzględnej normie, nie ma konieczności kontrolowania za pol roku jak Ci piszą bzdury powyżej - komentarz z dupy z terminem za pół roku też z dupy, niepoparty nauką.