Wpis z mikrobloga

@JUSTAPOORGUY: ale nawet jesli istnieje, to na podstawie czego tam wywnioskowales to o czym piszesz? xd bo ja przeczytalem i widze ze przy zgloszeniu zapotrzebowania na kolejnych 8k od UA to oni dochodza do wniosku ze nie moga tego utrzymywac w nieskonczonosc przez nieokreslony czas i niech rzad za to placi. pieniadze nie biora sie z powietrza
@hekktik: ostatnia część podliczanie kosztów, przeczytaj do końca. 4500$ za najlepszy serwis, gdzie co miesiąc Starlink Business kosztuje 500$ i jest to najdroższa oferta do ogarnięcia, nie wiem, czy nie ma jakiejś specjalnej dla wojska. Tylko pytanie po co skoro przy tej prędkości i tak niskim pingu płacenie więcej wydaje się zbędne, jeśli wykorzystują to głównie do komunikacji? A jednorazowa opłata kosztuje 2500$ za sprzęt
JUSTAPOORGUY - @hekktik: ostatnia część podliczanie kosztów, przeczytaj do końca. 450...

źródło: comment_1665764785349wcs0LSjEC7maFXNlOhr.jpg

Pobierz
@JUSTAPOORGUY: oczywiscie ze cena, pewnie i specyfikacja i inne technikalia dla wojska sa inne, pomijam juz to ze pewnie maja x dodatkowych kosztow zwiazanych bezpieczenstwem etc etc, przespales temat tego jak ruscy praktycznie od razu rzucili sie na te starlinki ale spacex zniwelowalo problem, ze tak to ujme.

w ogole super analizy na podstawie komercyjnych ofert dla regularnych klienteow i wyciagnie tego wniosku typu "oklamal pentagon" (bo przeciez same durne lby
@hekktik: Właśnie co to tego mam wątpliwości, widziałem w necie wiele info na temat tego, że jest jeszcze więcej związanych z tym dziwnych akcji. Podsumowując sam na razie wiem tyle ile przeczytałem, czekam na więcej info. Może ktoś z wykopu bardziej wgryzie sie w temat, znajdzie info na temat realnych kosztów. Na razie czekam i nie zaprzeczam, że sprawa może wyjść na korzyść Muska, tylko ktoś musi dostarczyć dowody, jeśli chcą
@JUSTAPOORGUY: przeciez to jest zenujace wrecz xd pomijam to ze cnn jest lewacki, a musk zadeklarowal ze nie bedzie glosowal na lewa strone, ot cyk pyk cnn publikuje tekst o tym ze spacex nie moze oplacac w nieskonczonosc dostaw i supportu starlinkow, sensacja i odkrycie.
@hekktik: specyfikacja nie jest inna, bo większość starlinkow była kupowana w krajach UE. Jedyne co może być innego to zabezpieczenia i to też wymaga udowodnienia, że prowadzone są dodatkowe usługi.
@JUSTAPOORGUY: Podejrzewam, że to całe liczone 4500$ ma coś wspólnego z tym, że ten abonament jest liczony jeśli trzymasz antenę w 1 miejscu, a za każdą zmianę pozycji/miejsca płacisz dodatkowo (z tego co słyszałem), więc te dodatkowe koszta to pewnie opcja bez kosztów za zmianę miejsca.