Wpis z mikrobloga

Wtem (czyli nagle) stałem się posiadaczem #landrover Freelander. (Tak tak, niektórzy się zorientują co to za auto #pdk ) W związku z tym, postanowiłem doprowadzić tego gruza do porządku. Nie ukrywam, że dopiero wchodzę w #4x4 i zapewne wiele rzeczy nie ogarniam. Jednak postanowiłem sobie, że zbuduje auto na wakacyjne wyprawy. Przeznaczenie: asfalt, bezdroża, lekki teren, namiot, jakieś kampingi itd.
Pod tagiem #klamra będę publikował postępy. Kibicujecie, obserwujcie lub blokujecie.
Liczę również na pomoc i rady w tym projekcie.
Na początek. Co jest do zrobienia, co zrobiłem a jakie chce fiuczursy zrobić.

Do ogarnięcia na już: progi www i zew. Zgnita klapa bagola + nie działa wiązka kabli w tejże. Drążki stabilizatorów.
Uwalony ostatni wydech, czujnik abs.

Na razie ogarnąłem sprzęgło i hamulec ręczny, żeby dało się jeździć.
Z racji tego, że to angol przełożony w stopniu minimalnym, lampy były UK
Wczoraj je wymieniłem na EU. W przyszłym tyg. Jedzie na robienie progów i podłogi.
Reperaturki już jadą kurierem.

Dalsze plany są takie. Zmiana opon na AT, bo na tych MD nie da się jeździć w cywilizowany sposób po asfalcie. Przełożenie zamka i zamka centralnego na lewą stronę. Uzupełnienie braków we wnętrzu
Połamane popielniczki, podłokietnik Italię tam pierdoły.
Po zimie chcę malnąć go raptorem, doprowadzić do porządku zderzaki i plastiki na zewnątrz. A w dalszych planach jakieś reflektory, i kilka rzeczy do biwakowania.

Mam nadzieję, że mnie to nie pokona i nie jebne tym po roku i będę w końcu pił kompot.

#offroad
KLM13 - Wtem (czyli nagle) stałem się posiadaczem #landrover Freelander. (Tak tak, ni...

źródło: comment_1665751526Rt3Blviy9FkMuRBTvpj2sv.jpg

Pobierz
  • 15
@BratProgramisty: za darmo dostał pod warunkiem że bedzie minimum 2 x w roku jeździł charytatywnie (σ ͜ʖσ)
@KLM13 mam schowek i 2 zaslepki do górnych uchwytów. Z lampami mnie totalnie zaskoczyłeś.
Blachę robisz z Padre czy gdzieś oddajesz?
Opony AT szukaj z homologacja zimową, polecam Insa Ranger jesli chcesz nowe za 70% ceny odezwij sie do Pw Offroad Marek Stępień i powiedz "żyrafa"
T.....o - @BratProgramisty: za darmo dostał pod warunkiem że bedzie minimum 2 x w rok...

źródło: comment_1665754866kh5kn39xyJ5pMpwr8QKebn.jpg

Pobierz