Wpis z mikrobloga

879 144 + 127 + 158 + 54 + 68 + 64 = 879 615
Cztery dni grasowania po Toskanii z @wspodnicynamtb. Bazę mieliśmy w Lukce, tam pożyczaliśmy rowerki - najnowsze Canyony Endurace na Ultegrze w cenie 26 jurków za dzień. Pogoda dopisała, słoneczko przygrzało, widoki się zgadzały. Z minusów - sporo dziurawych, uszkodzonych asfaltów (głównie przez mało stabilny grunt), do tego włoski styl jazdy kierowców dość zbliżony do tego widzianego na co dzień w Polsce, niemniej bez niebezpiecznych sytuacji. Przyrodniczo lokalne górki powalają - gęste, dzikie, osadzone na stromiznach lasy są przepiękne. Dalej na północ jest z kolei więcej surowych gór, z których wydobywany jest marmur, dolomit i inne kamyczki. Ostatniego dnia zaliczyliśmy Monte Serra - śliczną górę z wieżami telewizyjnymi na szczycie. Zjazd z niej iście alpejski.

64 - szybkie dwie godzinki po ciemku przetestować czołówkę Mactronic Vizo - robi robotę, wszystkie dziury i świecące się oczy w trawach doskonale widoczne.
#rowerowyrownik #100km (nr 40, 41) #szosa
Pobierz Dewastators - 879 144 + 127 + 158 + 54 + 68 + 64 = 879 615
Cztery dni grasowania po ...
źródło: comment_1665734079amiGH05om1VRvjqPanTgvN.jpg
  • 10
@inyourface: Były i na miejscu za 40 euro jakieś Pinarello, ale tyle hajsu to rozbój w biały dzień. To już się bardziej opłaca wziąć swój na 4 dni przy takiej cenie. Firma, od której braliśmy, się nazywa Ciclismoplus i rozbudowują sieć wypożyczalni opartą o rowerki Canyona.
@jarnunvosk: Jeżdżę od 3 lat na poprzedniej ramie z 2019 (tylko wersję WMN mam, bo wtedy jeszcze była). Nie odczułam żadnej różnicy w konteście
@jarnunvosk: szczerze, to nie wiem xd dostałem szerokie (32mm) oponki, przez co rower był dość wolny. Dziury były takie, że żadna rama by tego nie wyamortyzowała. Finalnie, nie byłem jakoś zachwycony otrzymanym rowerem