Wpis z mikrobloga

Hej @wolskiowojnie: czekałem cierpliwie, wrzuciłeś ostatnio dwa/trzy filmy, które chętnie obejrzałem, ale się nigdzie nie dopatrzyłem tego, co mnie bardzo interesuje:

Gdzie są Twoje przeprosiny co do oceny ofensywy na odcinku chersońskim? Czy to nie pora na zweryfikowanie swojej własnej opinii? Czy jednak idziemy w kierunku kruczków wypowiedzi typu "ofensywa zaczęła się 1 października więc się nie łapie"; tego że Ukraińcy poszli na Nową Kachowkę od północy a nie od zachodu czy że np. Ukraińcy nie zdobyli do terminu przez Ciebie wyznaczonego Nowej Kachowki, Chersonia i całego Krymu więc się nie liczy i nie będzie przeprosin?

Bardzo zapraszam do dyskusji resztę i pochylenia się nad tą oceną - po tak zadufanych opiniach chyba pora na lekki kubeł zimnej wody?

#wolski #geopolityka #ukraina #wojna #rosja
Mowi - Hej @wolskiowojnie: czekałem cierpliwie, wrzuciłeś ostatnio dwa/trzy filmy, kt...

źródło: comment_1665683498lj2WtugcqTT6dB3zDyaZZa.jpg

Pobierz
  • 14
@ThunderPerfectMind: problem jest z tym, że bożka z niego zrobiły osoby kompletnie nie znające się na temacie zarówno militariów, jak i analizy oraz szerszej perspektywy. I o ile w pierwszej grupie JW rzeczywiście ma pewną wiedzę, to w dwóch pozostałych już nie, ale lecąc na skrzydłach fejmu sam w to uwierzył i próbuje uderzać w te struny, ale są one strasznie nienastrojone. I kurczowo trzyma się wersji, że jednak pojęcie ma
@Igbt: zapraszam do wyjścia z wpisu jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Ale dla pewności zrobiłem screena, żebyś potem nie jojczył, że usunąłem Twój "merytoryczny" komentarz
@wolskiowojnie: Owszem, natomiast sam wspomniałeś w tym filmie około 3:20, że Ukraińcy cię strollują i w przeciągu kilku godzin, max dwóch dni będzie można spodziewać się aktualizacji (ang. update)

Oni nie zdołali więc my musimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Ten fragment nie odnosił się do konkretnej części frontu
@wolskiowojnie: czyli idziemy w kierunku rozwiązania problemu jak podałem w pierwszym poście, czyli nie ma problemu, bo ci cholerni ukraińcy mieli inny plan na ofensywę. No cóż, trudno. Przynajmniej zająłeś stanowisko.

Aczkolwiek brzmi to trochę absurdalnie i smutno w kontekście Twoich własnych słów z początków działalności na YT o klasie i podejściu do problemu w zachodnim stylu - czyli wzięcie na klatę, przyznanie się i wyciągnięcie z tego wniosków na przyszłość.
@Mowi:
jeszcze raz bo dużo piszesz a mało rozumiesz:
Nastąpił koniec obrony północnej części zgrupowania rosyjskiego? Nie.
Czy ugrupowanie RUS zostało zwinięte do końca września? Nie.
Czy UKR nie zostali niepowstrzymani? Nie.
To dlaczego mam "przepraszać" skoro żadna z przesłanek którą jasno wymieniłem nie nastąpiła?

Po drugie jak na razie uważam że się co do Chersońskiego nie myliłem poza jednym faktem: pierwontą ofensywę z dni 1-4 września na początku brałem za
@wolskiowojnie: problem jest taki, że z całej wypowiedzi jedynym "policzalnym" czynnikiem jest data - kolejna faza natarcia nastąpiła faktycznie dzień/dwa później.

Reszta to jest subiektywna ocena, czy warunki zostały spełnione. Gdzie przebiega linia północnej obrony? Czym jest jej zwinięcie? To zależy kto odpowiada i doskonale o tym wiesz.

No i jak dla mnie temat jest zamknięty - bo juz widać Twoje stanowisko w tej kwestii. Smutne to, bo to co odbierasz