Wpis z mikrobloga

Jaki TV do gier? Niedawno kupiłem Sony XR94J, ale okazał się wadliwy (mega smużenie, piksele widoczne gołym okiem, brak obrazu - dołączone zdjęcie).
Dlatego teraz zastanawiam się (i obawiam), co wybrać, żeby znowu nie wpakować się na minę. Rozważam:

LG OLED C12
Oprócz oczywistych plusów (niski input lag, nieskończony kontrast) zastanawiam się nad minusami:
- niska jasność w stosunku do LED
- wypalanie matrycy, co może mieć miejsce w przypadku gier RPG ze statycznym HUDem

SAMSUNG QE55QN85B
Samsung na IPS, miniLED, kontrast gorszy z niż w przypadku VA, ale zyskuję mniejszy input lag i brak smużenia.
Wady:
- dużo gorsza czerń
- brak Dolby Vision
W ogóle nie znalazłem Samsunga obsługującego Dolby Vision, a zależy mi na tej technologii.

Z @Kudy rozmawiałem niedawno i on w swoim Sony nie ma żadnych problemów, trochę zazdro.

Który z powyższych będzie optymalny do gier, kina? Czy matryca LG cierpi na wypalenia? Może godny polecenia i w rozsądnej cenie jest inny telewizor z Dolby Vision, VRR, ALLM? Zależy mi na matrycy 55".

#telewizory #sony #samsung #gry #ps5 #xbox
Pobierz melekhov - Jaki TV do gier? Niedawno kupiłem Sony XR94J, ale okazał się wadliwy (mega...
źródło: comment_16656587271wqJGVq2eJDDmaP2RIVCn6.jpg
  • 43
@Miszczlukasz: @greven: panowie, musicie zrozumieć moje obiekcje, kiedy wokół słyszy się o wypaleniach matryc OLED (mówi o tym także Stilgar na kanale Morele.Tv). I tak, widziałem recenzję tego modelu, zgadzam się, że dla przeciętnego konsumenta jest świetny. Tylko ja bym go używał przede wszystkim pod PS5, a gram w RPG. Teraz rozumiem, dlaczego nowe gry mają ukryty HUD. Żeby zminimalizować ryzyko wypalenia.
@M4ci3jS: kupiłem LG C1 i teraz mam takie pytanie - czy masz w grach efekt ciągnięcia się tekstur? Tak jakbyś gumę rozciągał i po chwili wracała do stanu 0? #!$%@? to niemiłosiernie, miało być tak ekstra, a jest do dupy. Obraz jest niemiłosiernie rozmazany przy szybkim ruchu.
@melekhov: wiesz co, na CX nigdy tego nie zauwazyłem - zawsze gram w trybie PC, ustawionym pod maksymalne scięcie input laga - polecam Ci Stilgara z Morele oraz tego Vincenta z HDTV, maja filmiki z setupem na YT - wlasnie od nich sobie ustawiałem TV :)
M.....S - @melekhov: wiesz co, na CX nigdy tego nie zauwazyłem - zawsze gram w trybie...