Wpis z mikrobloga

Jaki TV do gier? Niedawno kupiłem Sony XR94J, ale okazał się wadliwy (mega smużenie, piksele widoczne gołym okiem, brak obrazu - dołączone zdjęcie).
Dlatego teraz zastanawiam się (i obawiam), co wybrać, żeby znowu nie wpakować się na minę. Rozważam:

LG OLED C12
Oprócz oczywistych plusów (niski input lag, nieskończony kontrast) zastanawiam się nad minusami:
- niska jasność w stosunku do LED
- wypalanie matrycy, co może mieć miejsce w przypadku gier RPG ze statycznym HUDem

SAMSUNG QE55QN85B
Samsung na IPS, miniLED, kontrast gorszy z niż w przypadku VA, ale zyskuję mniejszy input lag i brak smużenia.
Wady:
- dużo gorsza czerń
- brak Dolby Vision
W ogóle nie znalazłem Samsunga obsługującego Dolby Vision, a zależy mi na tej technologii.

Z @Kudy rozmawiałem niedawno i on w swoim Sony nie ma żadnych problemów, trochę zazdro.

Który z powyższych będzie optymalny do gier, kina? Czy matryca LG cierpi na wypalenia? Może godny polecenia i w rozsądnej cenie jest inny telewizor z Dolby Vision, VRR, ALLM? Zależy mi na matrycy 55".

#telewizory #sony #samsung #gry #ps5 #xbox
melekhov - Jaki TV do gier? Niedawno kupiłem Sony XR94J, ale okazał się wadliwy (mega...

źródło: comment_16656587271wqJGVq2eJDDmaP2RIVCn6.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@melekhov: Pod konsolę OLED jest idealny, w grach nic ci się nie wypali bo często UI się rusza albo jest półprzezroczyste, do tego masz cutscenki, różne menu, jakieś mapy czy ekwipunki na kiju i to wszystko działa na korzyść monitora
  • Odpowiedz
@Ale_co_to: Po czym wnosisz? A jest lepsze od B, a C jest najgorsze odnosiło się do:

LG C1 będzie obiektywnie lepszy od x90j, nity to nie wszystko. QN85 jest tu najgorszym telewizorem z porównywanych.

OP twierdził, że przedstawienie sprawy jak w cytacie jest niejednoznaczne, z czym się nie zgadzam, więc chciałem napisać w prostym przekazie logicznym, że jak najbardziej przedstawienie sytuacji w taki sposób jednoznacznie wskazuje, który TV z przedstawionych jest
  • Odpowiedz
@melekhov oledy serii C są najlepszym rozwiązaniem cena jakość moim zdaniem i kupił bym model z tęgo a najlepiej z poprzedniego roku bo różnica żadna a oszczędzić można sporo ewentualnie G1 sobie patrz. TV spokojnie posłuży chyba ze planujesz tłuc 8-24 gry to może i jakieś wypalenie się pojawi z czasem ale i tak w to watpie TV i tak się zmienia co 5-8 lat+ najpóźniej tyle wytrzyma spokojnie
  • Odpowiedz
@melekhov:

wypalanie matrycy, co może mieć miejsce w przypadku gier RPG ze statycznym HUDem


Baaaaardzo małe prawdopodobieństwo. Wypalanie oledów to dzisiaj mocno wyobrzymiany temat, który po prostu nie ma już wiele wspólnego z rzeczywistościa, bo od kilku lat technologie ochrony paneli poczyniły duże postępy. Ogólnie - jeżeli nie będziesz korzystać z oleda jak z monitora, albo oglądać tvpis info przez kilka godzin dziennie przez rok, to nic Ci nie grozi. Legendy
  • Odpowiedz
LG chyba daje 5 lat gwarancji na OLEDy, więc to znaczy że są pewni swoich produktów.


@dsomgi00: tylko na serie G i Z i tylko na sama matryce, za robocizne po 2 latach trzeba placic. Do pozostałych modeli nawet nie da się dokupić gwarancji rozszerzonej.
Jedyni producenci którzy dają możliwość dokupienia pelnej gwarancji do 5 lat to Panasonic i Sony.
  • Odpowiedz
tylko na serie G i Z i tylko na sama matryce, za robocizne po 2 latach trzeba placic. Do pozostałych modeli nawet nie da się dokupić gwarancji rozszerzonej.

Jedyni producenci którzy dają możliwość dokupienia pelnej gwarancji do 5 lat to Panasonic i Sony.


@MisPluszowyZWadaWymowy: wchodzę na stronę MediaMarkt i z ciekawości sprawdzam. Przy każdym LG OLED można dokupić gwarancję do 5 lat.
@melekhov:
  • Odpowiedz
@Miszczlukasz: @greven: wypali, każdy OLED prędzej, czy później się wypali, informuje o tym nawet producent w instrukcji użytkowania.

@Drmscape2: telewizor wykładał się na podstawowej funkcji - oglądania telewizji. Poszukałem w sieci i znalazłem na forum Sony ludzi z tym samym problemem. Generalnie Sony ma problem z przetwarzaniem sygnału z kablówki i generuje beznadziejną jakość. W grach występowało ogromne ciągnięcie się tekstur, np. znaczek misji w Assassin's Creed Origins wyglądał,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@melekhov:

wypali, każdy OLED prędzej, czy później się wypali, informuje o tym nawet producent w instrukcji użytkowania.


rtings.com testowało przez rok oleda: 9000 godzin - praktycznie przez rok mieli ciągle mieli włączony wyświetlacz. Mieli takie wnioski:

The TVs have been running for over 9000 hours (around five years at 5 hours every day). Uniformity issues have developed on the TVs displaying Football and FIFA 18 and are starting to develop on
  • Odpowiedz