Wpis z mikrobloga

O cię luj - Alex Jones właśnie dostał po mordzie wyrokiem nakazującym mu zapłacenie blisko miliarda dolarów odszkodowania dla rodzin osób zamordowanych w ataku na szkołę w Sandy Hook, w 2012 - niezorientowanym wyjaśnię, że pan Jones twierdził że do ataku nigdy nie doszło a rzekome ofiary były podstawionymi aktorami.

Do tego 50 milionów zasądzone jakiś czas temu - a to jeszcze nie koniec przygód, bo toczy się wobec niego jeszcze kilka postępowań.

F

#neuropa #polityka #4konserwy #bekazprawakow
mnik1 - O cię luj - Alex Jones właśnie dostał po mordzie wyrokiem nakazującym mu zapł...
  • 41
@mnik1: swoją drogą jak sąd wyliczył tą kasę?

W sensie Jones zarobił przez te lata pewnie miliard, bo to z 10 lat temu gadał itd. ale #!$%@? dlaczego miałby oddawać praktycznie wszystko za rozpowszechnianie swoich teorii spiskowych - przeciez głosił ich setki, to nie tak, ze to sandy hook to jego jedyna rzecz.

Dobra, doczytałem - to jest po prostu wyliczona kwota z wyroku + attorney's fees. Ni #!$%@? nikt tyle
@iAmTS: Jup, ściągnąć tego nie ściągną - ale tu chodzi bardziej o symboliczny wymiar tego wyroku. Do tej pory cała alt-rightowa szuria była praktycznie bezkarna więc lep w ryj za miliard baksów dla Jonesa, dodatkowo połączony jeszcze z gęstniejącą atmosferą wokół samego krula, Trumpa, wyraźnie wskazuje na to że zasady gry się zmieniły i ten dziwaczny parasol ochronny roztoczony nad skrajną prawicą ma już kilka konkretnych dziur.
@Krzyshake: typ nie tylko "mówi rzeczy". Typ zbudował milionową spółkę, samemu dorabiając się 300 mln usd, stworzył potężną machinę propagandową dla prawicy, szurii i Trumpa. To nie jest #!$%@? gadanie gościa do ściany.

On zbudował majątek na kłamaniu na temat ludzi.
@6c6f67696e: właśnie tego chyba gość nie przewidział. Zarobki i sława fajne, typ wygrał życie - ale audience capture go zmusiło do gadania jeszcze większych bzdur, podtrzymywania swoich szurskich teorii, przez to trafiał do naprawdę potyranych osobników i tak jak mówisz, przyczynił się realnie do szkód osobistych tych rodzin. Umówmy się, w stanach wolnośc słowa jest świętością, a udowodnienie 'malice' przy rozpowszechnianiu opinii jest skrupulatnie przestrzegane.

Skoro tamten sąd wydał taki wyrok,
@MglawicaKraba Tak. Właśnie na tym polega wolność słowa, że ludzie, których czasami nienawidzisz, mogą mówić rzeczy, z którymi skrajnie się nie zgadzasz, a które często są nieprawdziwe. Jest pełno ludzi, którzy publicznie) zaprzeczają istnieniu różnych zbrodni historycznych, jak zbrodnie Stalina i Mao (taką osobą jest Michał Nowicki) a ja mam w rodzinie osobę, która straciła część rodziny z powodu zbrodni Stalina. Gdzie jest miliard dolarów dla takich ludzi? Gdzie są kary dla
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Właśnie na tym polega wolność słowa, że ludzie, których czasami nienawidzisz, mogą mówić [bez żadnych konsekwencji i obawy pozwu, nawet gdy są to publiczne pomówienia - dop MglawicaKraba] rzeczy, z którymi skrajnie się nie zgadzasz, a które często są nieprawdziwe.

@WO22: Wskażesz jakiś przykład państwa z tak pojętą wolnością słowa?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WO22: ale może doczytaj

or that it was published "with reckless disregard of whether it was false or not".


Więc nie, nawet w tej Twojej urojonej Ameryce gdzie niby Jones mógł bezkarnie publicznie oskarżać rodziny ofiar o najgorsze rzeczy obrona przez

Wolno mu to robić bezkarnie, bo wolność słowa


By nie przeszła
@MglawicaKraba: Najpierw wysyłasz mi rzeczy, w których nie przeczytałeś pierwszego akapitu, a teraz się wykręcasz w głupi sposób. Nie ma żadnego dowodu na to, że Jones nie wierzył w to, co mówił, kiedy to wygłaszał. Żyjemy w świecie, gdzie ogrom ludzi wierzy w coś, tylko dlatego, bo to usłyszeli w telewizji, albo zobaczyli na Twitterze, przez co powtarzają nieprawdziwe rzeczy wierząc w nie.

By nie przeszła


Przecież wyżej podałem jeden z
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WO22: ale co ma

Nie ma żadnego dowodu na to, że Jones nie wierzył w to, co mówił, kiedy to wygłasza


Do tego, że wygłaszał tezy z dupy bez żadnego dowodu (jak to on)

with reckless disregard of whether it was false or not".


?
@MglawicaKraba: Każdy na świecie wygłasza tezy z dupy bez żadnego dowodu np ty. Dawaj mi mój miliard, bo już mi się niedobrze robi od gadania z tobą.. czuję się naprawdę zraniony.

W ogóle co co za debilna rozmowa... Gdyby ktoś usłyszał rozmowę typu:
Osoba A: Nie powinno być przemocy
Osoba B: A jesteś mi w stanie podać przykład państwa bez przemocy?

Od razu uznałaby osobę B za osobę opóźnioną, która nie