Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć. Mam kamerę #xiaomi 360 (model MJSXJ10CM). Chciałem ją zintegrować z #homeassistant. Niestety ten model nie da się złamać i wgrać tego softu. Znalazłem inne rozwiązanie, integrację przy pomocy Xiaomi Miot Auto. Niestety nadal nie działa streaming ale mogę włączyć i wyłączyć kamerę z poziomu HA, co jest dla mnie sporym plusem bo i tak kamera jest włączana tylko gdy nie ma mnie w domu, wykrywanie ruchu jest włączone cały czas. Jedyny minus to to, że na tel widzę ciągle powiadomienia że screena, czy ktoś wie jak to wyłączyć?
#iot #smarthome #raspberrypi
1z100 - Cześć. Mam kamerę #xiaomi 360 (model MJSXJ10CM). Chciałem ją zintegrować z #h...

źródło: comment_1665639753wQDlrzJlITDrght5gImA1X.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1z100: mam to samo, dzieje się u mnie tylko wtedy jak jestem na karcie w HA gdzie jest widok tej kamery (też nie działa płynnie). Wywal kartę i daj samą automatyzację ruchu i powinni być ok. BTW Wykrywanie ruchu działa Ci ok?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JcL: Nawet za dobrze ;) Fałszywe alarmy dostaje w momencie zmiany z trybu dziennego na nocny i w drugą stronę. Nieraz też dostanę powiadomienie po tym jak ćma przeleci przed kamerą. Oczywiście wykrywanie ruchu nie jest realizowane przez HA.
Ale podgląd z kamery w ogóle Ci działa w HA? Czy mówisz o tej karcie gdzie wyświetlany jest obraz po wykryciu ruchu? Dodatkowo u mnie na dashboardzie jest tylko zrzut z początku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1z100: ja zrezygnowałem z tego dodatku i oglądam live kamerę w apce bo leci po tej samej sieci WiFi bez transferu GSM.

Testuj

Usuniess inne powiadomienia.
  • Odpowiedz