Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Mieszkam blisko granicy z UA i od jakiegoś czasu dało się zauważyć na niebie dziwne zjawiska. W skrócie: jest punkt, wygląda jak gwiazda, ale po dokładniejszym wpatrzeniu się można zauważyć że ten punkt się lekko porusza. Dodatkowo na punkcie widać inne kolory, jak np. biały, żółty czy czerwony (jakby diody led). Wygląda to w sumie jak jakiś dron :D Takich punktów na niebie można naliczyć kilka. To część jakiegoś systemu wojskowego?
Pozwolę sobie zawołać @wolskiowojnie @Aryo @JanLaguna
#ukraina #wojna
  • 14
@UlicznyPoeta: obserwowałem coś takiego w nocy w lesie w mazowieckim kilka lat temu. Telefony niestety wtedy były takie że kupa się nagrała - punkt był ponad chmurami, świecił stałym światłem i poruszał się na boki dość gwałtownie zmieniając kierunek. Rok temu obserwował coś takiego mój kolega niedaleko tego samego miejsca. Nie mam zielonego pojęcia co to było.
@Bet0nex31:

świecił stałym światłem i poruszał się na boki dość gwałtownie zmieniając kierunek


Też widziałem taki ''obiekt?'', gdy byłem kiedyś późnym wieczorem na spacerze. Ale to było przed wojną i lata temu...
Miał inną jasność od gwiazd - wielkość też. Pojawił się na horyzoncie w oddali wśród gwizd, ale zbliżał się i finalnie zatrzymał tak, że miałem go tuż nad swoją głową. Zdążyłem popatrzeć tak z 5 sekund, gdy zawisł w