Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu mam kłopot z zimnymi dłońmi, głównie w ciągu dnia jak zaczynam pracę z samego rana (pracuje zdalnie jako programista) i ciągnie się to do końca dnia pracy, przez cały ten czas odczuwam dyskomfort z tym związany, co chwile latam włożyć dłonie pod ciepłą wodę ale to pomaga tylko tymczasowo, co ciekawe jak wypije trochę więcej kawy to zimne dłonie potrafią się zmienić w spocone dłonie, co również sprawia że nie mogę normalnie pracować.

Czy ktoś miał podobny problem, jeśli tak jak Sobie z nim poradziliście? Kolega ma to samo, był z tym u lekarza i powiedział że tak już czasami jest i nie można z tymi nic zrobić, ja idę w tym tygodniu zrobić postawowe badania, może one coś wykażą.

#zdrowie #programista15k #programowanie
  • 15
  • Odpowiedz
mało kalorii w diecie, za mało ruchu, za dużo kofeiny, uboga dieta (naczynia krwionośne), zbyt zimny kaloryfer, zbyt duża wilgotność powietrza... dużo potencjalnych przyczyn
  • Odpowiedz
@SiewcaZaglady: ja tak mam od lat, dłonie i stopy marzną mi do stopnia gdzie ciężko mi nimi poruszyć a przykładowo trzymając myszke w dłoni przez pare minut to jest cała zalana potem. Jak znajdziesz rozwiązanie to sie podziel :]
  • Odpowiedz
@SiewcaZaglady: jeżeli przez 8h tylko siedzisz to się nie dziw, twoje krążenie uznało dawno temu, że nie jest potrzebne i uciekło. Rób częste przerwy, poruszaj się, zrób sobie jakąś kilkunastominutową gimnastykę z raz czy dwa, przejdź się na spacer. Też jestem devem, więc dobrze wiem, że masz na to czas ( ͡° ͜ʖ ͡°) A po pracy zrób porządny trening.
Jeżeli nie masz jakichś poważniejszych problemów zdrowotnych,
  • Odpowiedz