Wpis z mikrobloga

Denis Tito, który spędził, jako pierwszy komercyjny turysta w historii, tydzień na ISS ponad 20 lat temu potwierdza, że zakupił już dla siebie oraz żony 2 bilety na drugi, okołoksiężycowy lot widokowy Starshipem. Statek zabierze 12 turystów, misja planowana jest po locie Maezawy (a jeszcze wcześniej Starshipa ma w praktyce przetestować Jared Isaacman z załogą). Tito powiedział, że nie może zdradzić ceny, w jakiej kupił bilety. Lot potrwa około tygodnia, Starship zbliży się do Księżyca na 40 km.

https://arstechnica.com/science/2022/10/spacex-announces-a-second-private-flight-to-the-moon-aboard-starship/

#spacex #kosmos #technologia
  • 12
@johnblaze12345: To nie tak dużo, zwłaszcza dla multimilionera/miliardera (sprawdziłem i net worth Tito to obecnie "tylko" 1 miliard dolarów – to oznacza, że te bilety stanowią zapewne sporą część jego płynnych środków). Ten lot może być powiedzmy za 4 lata, nie za 14.
@texas-holdem: spokojnie,powoli.Chcesz już sprzedawać bilety na trzeci wokółksiężycowy załogowy lot gdy prototyp orbitalnego Starshipa jeszcze nie wzbił się w powietrze.A przypomnę że tkwi na wyrzutni od marca.
Co do Maezawy to długa cisza wokół niego i projektu Dear Moon chyba najlepiej pokazuje jak to wszystko jesf realne.
@wpt1: Obecny status projektu nie ma nic do rzeczy. To tak, jakbyś się dziwił czemu ktoś kupuje penthouse na ostatnim piętrze nowego budynku z widokiem na Central Park, gdy na działce gdzie ma on stanąć nie zaczęła się jeszcze nawet rozbiórka tego, co tam jest obecnie, a deweloper może zbankrutować po drodze 10x. Jak Ty nie chcesz to nie kupuj. NASA jakoś też zapłaciła za lądownik księżycowy. Ba, SpaceX był i
@wpt1: To chyba nie jest tak, ze Musk obdzwania wszystkich jak fotowoltaika, żeby sprzedać bilety, ale raczej to chętni sami sie do niego zgłaszają, żeby potem nie być na końcu kolejki, a skoro sami przychodzą z kasa, to głupotą byłoby jej nie wsiąść.
@texas-holdem:

Obecny status projektu nie ma nic do rzeczy


Ile będziesz to powtarzał?Przez kolejny 2023r?2024?2030?
Ile jeszcze czasu musi upłynąć żebyś przyznał że rzeczywistość się coraz bardziej rozjeżdza z planami?Dear Moon miał być w 2023r,sam kilka lat temu byłeś tego pewien.Gdzie jesteśmy dziś w październiku 2022?

NASA jakoś też zapłaciła za lądownik księżycowy.


NASA ma dłuuugą historię nietrafionych inwestycji i utopionych w błocie pieniędzy więc to żaden argument.

Ba, SpaceX był
Dear Moon miał być w 2023r,sam kilka lat temu byłeś tego pewien.


LOL, poprosiłbym o cytat, gdzie jestem "pewien" czegoś takiego, ale to strata czasu.

Mnie zwyczajnie nie obchodzi kiedy dokładnie będzie lot wokół Księżyca, tak jak nie obchodzi mnie czy pierwsze lądowanie Starshipa na Marsie będzie w 2028 czy 2038. Jakby było w 2043 to wciąż będzie to sukces wspominany przez całą przyszłość ludzkości i jedna z najważniejszych dat uczonych w
Widać ze projekt Starship ma coraz większe opóźnienia. Do zdolności operacyjnej jeszcze długa droga. Te Starlinki niestety mogą nie poleciec nawet w 2023. Jeżeli miałoby sie to udać wcześniej to rzutem na taśmę pod koniec przyszłego roku i na jednorazowej rakiecie ale nie taki był przecież plan.