Wpis z mikrobloga

@Edenes: Czy jesteś ograniczony i wielkościowo nie możesz wziąć nic ponad 32 cale czy jest szansa, że zmieścisz 42/43"? Obydwa te telewizory są gównem, technologią z 2014/2015 klepaną na kopiuj wklej o pokryciu, kontraście i czasie reakcji pikseli sprzed dekady.

W tej samej cenie znajdziesz najnowszą produkcję 2021/2022 paneli VA TCL 4K 42"/43" z funkcjonalnym smartem pokroju tego: https://www.ceneo.pl/97692051

Jeśli masz możliwość zrób wszystko, aby zmieścić te 43", kupowanie w
  • Odpowiedz
Odstęp od telewizora to byłoby jakieś 1.80 metra. Przy 43 calach to nie za mało?


@Edenes: Zależy od źródła. Ja mam 65" i oglądam z ok. 1,9 m. Do filmów w 4K mogłoby to być spokojnie 75" i byłoby w pytę. Do telewizji, czyli niska rozdzielczość i słaba przepływność, mógłbym siedzieć trochę dalej. Bierz te 42" minimum, to się nie ma nad czym zastanawiać w twoim przypadku.
  • Odpowiedz
@Tomaszwro: a na tym Tcl 4k 43 cale spokojnie uruchomię w przyszłości PlayStation 5 w dobrej jakości obrazu? Być może będę kupował tą konsole za jakieś 2 lata i coś właśnie doczytałem, że ona ma jakieś specjalne wymogi co do telewizora. Ponoć trzeba mieć 4k plus jeszcze jakieś inne rzeczy. Miałem Xboxa 360, ale on żadnych takich specyficznych wymagań nie miał.
  • Odpowiedz
@Edenes: PS5 nie ma jakichkolwiek wymogów co do TV, podłączysz to do wszystkiego, nawet do 30 letniego CRTka. Jedyne co PS5 posiada to opcję działania w 4K 120Hz, więc jeśli chciałbyś wykorzystać działanie w 4K 120Hz to musisz mieć TV 4K 120Hz, ale jeśli tego nie masz to wszystko będzie działać - Po prostu w 4K 60Hz, a nie w 4K 120Hz (Bardzo mało gier wspiera 120Hz, więc i tak
  • Odpowiedz
@Edenes: PS5 posiada port HDMI 2.1, ale on jest wstecznie kompatybilny z hdmi 2.0 czy 1.4, więc nie ma żadnego problemu. HDMI 2.1 jest w zestawie z PS5, ale on będzie działał z telewizorami, które mają poprzednie wersje HDMI i nic się nie staie
  • Odpowiedz
@Edenes: Teoretycznie tak, możesz używać przeglądarki, ale jest to baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo niewygodne na telewizorach i raczej wszyscy siedzą tylko na jakiś apkach, które potrzebują i tyle
  • Odpowiedz
@Tomaszwro: wczoraj doczytałem, że można siedzieć bliżej przy telesworowch 4k. Przy full HD trzeba siedzieć z dalszej odległości. Czy to dlatego teraz już nie robią 4k w 32 calach tylko minimum 43 cale bo przy 32 całe w full HD siedzi się w takiej samej odległości jak przy 43 cale 4k?
  • Odpowiedz