Wpis z mikrobloga

Możecie wyzywać od onuc, ale oglądając filmiki z p. Zelenskim jak przechadza się po ulicach Kijowa coś mi nie grało ze swiatlem i poszukałem na necie jakichś info. Kurde, byłby lekki smród gdyby się okazało, że przez większość czasu człowiek kreowany na bohatera narodowego siedzi sobie gdzieś w bezpiecznym miejscu podczas gdy jego ludzie umierają na froncie. Oczywiście nie neguje tego, że Ukraińcy walczą w słusznej sprawie i należy pomagać jak tylko możemy, ale czy moglibyście pomóc mi zweryfikować to co ten gość mówi na filmiku? #ukraina #rosja # wojna
GlupiTepyJuhc - Możecie wyzywać od onuc, ale oglądając filmiki z p. Zelenskim jak prz...
  • 116
@Przypadkowy: no jasne, ja to doskonałe rozumiem, ale po co w takim razie akcje z green screenami skoro mógłby normalnie przemawiać z jakiegoś tam pomieszczenia. Wiem, że chodzi o morale żołnierzy i fajnie, ale jednak najeżdża się tak na ruska propagandę, a robi coś podobnego tylko w dużo mniejszej skali i subtelniej
Wiem, że chodzi o morale żołnierzy i fajnie, ale jednak najeżdża się tak na ruska propagandę, a robi coś podobnego tylko w dużo mniejszej skali i subtelniej


@GlupiTepyJuhc: żeby tylko takie moralne problemy istniały w czasie wojny...
@GlupiTepyJuhc: ewidentny green screen jak na moje oko, ale to nic nie zmienia, po co miałby wychodzić na jakiś skwer z kamerami i ekipą stając się łatwym celem. Za duże, zupełnie niepotrzebne ryzyko, ludzie od bezpieczeństwa nie pozwoliliby wypuszczać co chwilę filmików z róznych miejsc w kijowie, w końcu przy wsparciu wywiadowczym coś by się mogło wydarzyć w jednym z "wytypowanych" miejsc.
@kubson93: ale propaganda z założenia chyba ma przeinaczać fakty. A tutaj z dużym prawdopodobieństwem tak nie jest. Zresztą... Już wiem, że tutaj nie można powiedzieć nawet, że Ukraińcy też robią kupę, bo zleci się stado ludzi wyzywających od onuc. Serio nie lepiej znać prawdę i samemu wyrabiać sobie opinię na dane tematy?
@GlupiTepyJuhc: Tak, ten filmik to greenscreen. W sensie ten który ten koleś omawia. Widać na pierwszy rzut oka, że perspektywa dwóch ujęć się nie zgrywa. Po co to zrobili? Cholera wie, nie chce mi się analizować z kiedy jest to nagranie i co wtedy się działo. No ale jak chciałeś znać odpowiedź to masz.

@JPRW: To nagranie z poniedziałku wygląda legitnie, nie wzbudza podejrzeń. Poza tym, że jest zbyt duży