Wpis z mikrobloga

Siema Mirosławy !
Szukam fotela do home officu. Obecnie mam legendarnego Markusa i czas wymienić go na coś lepszego.
Budzet około 1500 zł. No i najważniejsze, żeby był dobry na 190 cm wzrostu.
Nie potrzebuję zagłówka.
Obecnie mam 3 faworytów:
- Elzap Shine
- Profim Veris
- Profim Xenon Net

- ewentualnie Intrata O-14 z Nowego Stylu.

Ktoś poleci/odradzi ? Ewentualnie jakaś alternatywa ?

#homeoffice #fotelbiurowy #krzeslobiurowe #fotel #programowanie
  • 19
@NikolajTesla1991: wiem że trochę przebijam budżet, ale szczerze mówiąc też stałem przed tym samym problemem i finalnie po mierzeniu w paru salonach, zamówiłem "Ergotech Unique" (wyszło mnie jakoś 1.8k brutto).

I pomimo tego że różnica 300zł między tymi co wymieniłeś, to totalnie inna klasa fotela.
@NikolajTesla1991:
Ja mogę z czystym sumieniem polecić Xenona, pierdzę w niego od ponad 6 lat, najpierw w biurze po 8-9 godzin dziennie a teraz 2,5 roku na home office po kilkanaście godzin i dalej jest jak nówka, nawet kółka w tym czasie nie połamałem. Nic nie jest luźne, siedzisko jest tak samo sprężyste i trzyma kształt jak lata temu a ważyłem cały ten okres w zakresie 110-140 kg. Markus wytrzymał u
Tak, spokojnie jest jeszcze tak ok. 1/3 zakresu regulacji w górę, dla mnie to już za wysoko nawet z podnóżkiem. Na plus przynajmniej dla mnie jest też to, że siedzisko jest szerokie, na Markusie było ciasno a przez te podłokietniki nie mogłem się manspreadowac przy biurku, przy Xenonie tego problemu nie ma. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@smk666 dopytam tutaj, bo też mnie interesuje fotel Profim - na zdjęciach widzę i gdzieś wyczytałem, że siedzisko jest lekko opadające. Czy to jest prawda? Jeśli tak, to czy masz wrażenie, że się zsuniesz przez kąt nachylenia siedziska i/albo śliski materiał, z którego fotel ewentualnie jest wykonany?
@rock-man:
To pewnie zależy też od tego, czy masz mechanizm z sychro czy bez. Ja w swoim mam i jak pochylę fotel na maksa do pionu to opada, jak odchylę o jeden ząbek w tył to jest płasko (tak siedzę większość czasu), a przy dalszym odchyle lekko opada w stronę oparcia.
@smk666 ok, dzięki, ten z synchro to SFL z tego, co się orientuję. Dopytam jeszcze o ten jeden ząbek, o którym napisałeś - czy jest to na tyle delikatne pochylenie, że plecy są ustawione w normalnej pozycji, czy jest to na tyle duża regulacja, że np. plecy nie stykają się z oparciem albo wolisz się nie opierać, bo bardziej leżysz niż siedzisz? Dopytuję, bo nie mam możliwości obejrzenia go na żywo, wygląda
@rock-man:
W tej pozycji której używam oparcie jest pionowo, i normalnie się o nie opieram. Ja to widzę tak, że na maksa do przodu jest pozycja "-1" gdzie siedzisko opada a oparcie jest lekko pochylone w przód, ten pierwszy ząbek to pozycja "0" gdzie wszystko jest prosto a dopiero kolejne to pochylenie siedziska i oparcia w kierunku pozycji półleżącej.
@smk666 super, dzięki za informacje. Ostatnia kwestia, przeglądając wykop zwróciłem uwagę na jakiś stary komentarz, że Xenon nic niewarty, lepiej brać Accis Pro - są jakieś zauważalne różnice? Aż tak bardzo się nie wczytywałem, a może rozważałeś ten drugi model.
@rock-man:
Nie znam Accisa wcale, po prostu pasował mi Xenon z pracy i zastanawiałem się tylko czy kupić taki sam, czy zaoszczędzić parę stówek i wziąć Rayę. Ja tam do Xenona nic nie mam, bardzo wygodne i trwałe siedzisko - także różni goście siadali i chwalili ergonomię a skoro przez tyle lat nie poszedł w drzazgi pod moim ciężarem to nie potrzebuję niczego więcej.