Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak często zdarzają się kontrole #dzialnoscgospodarcza #jdg + #ryczalt, gdzie główną aktywnością jest #administracja na #b2b? Na czym polegają?
Czy to prawda, że skłania do nich głównie wniosek o zwrot #vat z faktur zakupowych?

(Działam w 100% zgodnie z prawem, po prostu chciałam się dowiedzieć, czego spodziewać się od polskiej skarbówki) #pytanie #przedsiebiorczosc #firma

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63468fbfc327744791408c41
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak często zdarzają się kontrole #d...

źródło: comment_1665570484XPixgd5yYpDa6gBnfXcrWX.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak wystąpisz o zwrot, od razu będzie kontrola. Będą chcieli największe faktury kosztowe. Jak to będzie pierwsza kontrola to może wezmą cały miesiąc albo 3 ostatnie.
Ma to na celu weryfikację, czy zwrot się należy i czy nie masz głupich wydatków.
  • Odpowiedz
W sumie to raz i tyle :). Ale ja polecam biuro księgowe, mniej stresu, koszta nie są jakieś ogromne a często maja ograne wiele rzeczy a ty śpisz spokojniej za opisy do faktur kosztowych są zrobione tak ze mucha nie siada :).
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Miałem dwa razy.
Raz, gdy zacząłem rozliczać się z zagranicznymi firmami. Pani przyszła, w drzwiach zadała jakieś głupie pytania (np. czemu nie mam reklamy przed wejściem żeby klientów pozyskiwać) i poszła.

Drugi raz jak chciałem zwrot niewykorzystanego VATu. Tu już cała litanie chcieli przesłać (zip na 200 mb) z fakturami kosztowymi, przychodami, odpowiedziami na debilne pytania.

Ogólnie jak coś zmieniasz czy chcesz czegoś od US to możesz się spodziewać kontroli
  • Odpowiedz