Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#facebook #reklama #scam #oszustwo #marketing #sztucznainteligencja #korpo #

tl;dr -> Rok temu dostałem permanentnego bana na FB na zamieszczanie reklam, do tej pory nie wiem jaki był powód, 100% reklam było zgodne z regulaminem, wszelkie próby walki z FB i wyjaśnienia sprawy spełzły na niczym, nie mamy pańskiego płaszcza i nawet pracownicy FB nic z tym nie mogą zrobić. W tym samym czasie codziennie widuję na FB mnóstwo sponsorowanych scam'ów krypto, Morawieckiego handlującymi akcjami baltic pipe, a nawet typowe nigeryjskie scamy.

Prowadzę niewielką agencję marketingową i dla kilku klientów od wielu lat co jakiś czas zamieszczam reklamy na FB. Jakiś rok temu nagle dostałem powiadomienie że złamałem regulaminy i że permanentnie blokują mi możliwość zamieszczania jakichkolwiek reklam. W tym czasie nie miałem nawet włączonej jednej kampanii, przejrzałem wszystko z ostatnich kilku miesięcy i nie było nic co mogłoby budzić jakiekolwiek wątpliwości, były tylko legitne produkty, normalne sklepy internetowe głównie moda, elektronika, usługi nieinternetowe. Jest tam taki przycisk "odwołaj się" i jakiś człowiek to weryfikuje, po kilku dniach dostałem odpowiedź że zweryfikowali tego bana i podtrzymują decyzję i że decyzja jest finalna. Stwierdziłem że spoko to na pewno jakaś pomyłka, mam konto na fejsie od kilkunastu lat, na reklamy moich klientów wydałem przez te lata kilkadziesiąt jak nie kilkaset tys zielonych, zaraz skontaktuję się z jakimś supportem i to wyjaśnię. Telefon - w Polsce brak. Chat support - sorry w Polsce niedostępny. Są tylko artykuły w kółko piszące to samo.
Oprócz mojego prywatnego konta zablokowanych też zostało kilka stron moich klientów, w tym w innych krajach, w tym takich z bardzo dużą ilością like'ów. Okazało się że poza polską jest chat support a nawet numery telefonów na które można normalnie się dodzwonić i pogadać z człowiekiem. Po kilkunastu różnych próbach każdy powiedział to samo, nie są w stanie nic zrobić bo w systemie jest perm ban i coś takiego jest nie do ruszenia. Na pytanie o przyczynę bana każdy gada to samo, złamanie regulaminu bo tak to widzą w systemie. Na pytanie jakiego regulaminu każdy odpowiada to samo, nie możemy powiedzieć bo taki mamy regulamin że nie mówimy dlaczego.

Tymczasem, za każdym razem jak wchodzę na konto jednego z moich rodziców to co widzę? Scam, scam, jeszcze jeden sponsorowany scam. Targeting tych reklam to oczywiście ludzie 50+ z małych miasteczek/wiosek. Jakieś gówno-inwestycje gdzie każda osoba mająca poniżej 40 lat na kilometr widzi ściemę ale sporo starszych ludzi pewnie się nabiera. Ciekawe że od tych ludzi FB chętnie bierze hajs i nie blokuje im kont. Albo blokuje ale pozwala na tworzenie reklam przez fake konta a jednocześnie ma algorytmy blokujące normalnych reklamodawców i kolejnych hindusów potwierdzających takie bany bo inaczej tego nazwać nie można.

Jak narazie to tylko głupi FB ale niestety jeszcze w naszym pokoleniu dożyjemy czasów credit scoringów na wzór Chin i algorytmów blokujących ludziom możliwość poruszania się w społeczeństwie przez pomyłkę, albo za niesubordynację czy chęć wyrażania własnych poglądów.

Będziemy jeszcze tęsknić za czasami kiedy naszym największym problemem był lockdown i zakaz wejścia do lasów :(

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6345d4eac32774479140787d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Dlatego trzeba pluć w mordę i szykanować każdego kto pochwala przejście na pieniądz bezgotówkowy. Na wykopie trochę takich osób jest.

Ciesz się że ci tylko zablokowali. Możesz założyć sobie nowe konto na FB i ewentualnie bankowe (o ile da się tak, nie znam się). Były przypadku że ci scamerzy wbijali na konta FB ludzi z podpiętymi kartami i ściągali im hajs za który reklamowali te scamy.