Wpis z mikrobloga

Dyskusje ze starszymi ludźmi lasują mi mózg. Wrzucilem foto zachodu słońca nad zamkiem na lokalną grupkę. W komentarzu uruchomił się jakiś dziadek, ze to nie jest zachód tylko wschód. Mowie ze sam robilem to zdjęcie i to zachód bo robilem je wczoraj o 18. Dziadek dalej mowi, ze to wschod i godzina 10 bo słońce zachodzi z drugiej strony. Wrzucilem mu nawet screen z aplikacji z mapą jak zachodzi słonce i zeby sie przejechał zobaczyć bo koleś z okolicy. Po czym koleś uderza do mnie na priv i pisze, że mam nie dyskutować, bo on ma więcej lat pracy niż ja życia wiec chyba wie lepiejXD
Nosz kierwa na pewno wie lepiej gdzie i o ktorej godzinie zdjecia robie bo #!$%@? 40 lat na kopalni na przodku. I potem sie dziwic, ze nie idzie takim dziadersom przegadac ze Pis ich w dupe rucha bo oni i tak wiedza lepiej wszystko bo są starzy( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekazpodludzi #fotografia #staredziadycontent
  • 56
@adam-photolive: Z kolegą się wczoraj klient kłócił, że nie ma różnicy między kablem HDMI za 30 złotych a takim za 150. Bo "on się zna, bo on jest technikiem" :D


@Chidder: A jest jakaś? Bo w jakości obrazu i dźwięku nie ma żadnej a chyba do przesyłania tego one służą
Oczywiście mówimy o tanim i drogim wykonanym tym samym standardzie

@Roszp #tonskladowy czyż nie mam racji? A może się mylę?
@MasterOfShadows: Pomyliłeś wersję HDMI z wersjami przewodów HDMI. Wersję przewodów to: Standard, Standard with Ethernet, High Speed, High Speed with Ethernet, Premium High Speed, Premium High Speed with Ethernet i Ultra High Speed.
@adam-photolive: nie wiem czy nasrałeś photoshopa czy takie wyszło Ci zdjęcie z HDR (ładne, mi się podoba), ale generalnie bardzo trudno pomylic wschód Słońca z zachodem Słońca - zarówno na żywo jak i na zdjęciach oba te zjawiska wyglądają naprawdę inaczej.

Pomijając już, że jeśli zna się miejsce i wie się gdzie na zdjęciu jest północ/południe to oczywiste jest, że zachód i wschód Słońca będą w innych miejscach.

To ciekawe, że
@MasterOfShadows
@muak47
I o to mi właśnie chodzi: niby nie ma różnicy, ale jednak jest ;) I to diametralna. Poza standardami obsługi, dochodzi także jakość wykonania (np. oplot czy materiał na końcówkach). Kupicie kabel za 20-30 złotych? Super. Może będzie wszystko spoko. Albo będziecie mieli sytuację, że Blu-ray będzie działał, a na tym samym kablu już nie pójdzie dekoder. Albo nie będzie działał soundbar. Albo tak jak jeden klient: będziecie wymieniać kabel
@Chidder: Od 10 lat używam najczęściej przewodów HDMI z marketu. W 2011 najtańszy HDMI z Carrefoura kosztował chyba jakieś 6zl, obecnie pewnie można coś wyrwać za 15. Nawet tak tani przewód miał oplot ;) Nigdy nie zdarzyło się żeby się złamał, przerwał czy coś na nim nie działało. Podłączałem niezliczona ilość kompów, telewizorów, konsol i całej masy innego sprzętu. W większości przypadków kupno przewodu za 150zl to głupota i naciąganie klienta
@adam-photolive: ja takim odpowiadam " Dobrze rozumiem ale to zachód bo wynika to prosze pana z geografi i astronomii, ruchu planet Pan nie oszuka"

Mialem tyle osob do czynienia ze mowili mi ze ich dom (dwuspadowy wschód-zachód) ma polac na poludnioey wschod i na poludnie... Od razu szybka pilka ze albo sie godzi na to co proponuje albo skreslamy z listy bo geografi i astronomii nie bedziemy zmieniac. Z ryjem zawsze