Wpis z mikrobloga

Mieszkasz na wsi, albo na przedmieściu i puszczasz kota luzem w samopas? Apeluję aby tego nie robić i trzymać kitku w domu. Kitku to prawdziwi mordercy i co roku zabijają w Polsce kilka milionów ssaków i ptaków przez co dewastują ekosystem

https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C32614%2Cnaukowcy-co-roku-koty-zabijaja-w-polsce-miliony-ssakow-i-ptakow.html

#kitku #koty
Xefirex - Mieszkasz na wsi, albo na przedmieściu i puszczasz kota luzem w samopas? Ap...

źródło: comment_1665515209YEmUUULj8XOX6aEdW77Ow7.jpg

Pobierz
  • 14
: co roku od setek lat zabijają miliony ptaków dlatego już prawie nie ma ptaków w polsce i na świecie


@Kot-Pin: 100 lat temu nie było mody na koty, także ten..

Ja wiem że chłopaki rozum i w ogóle, ale jeśli naukowcy coś wymyślaj to przeważnie ma to odzwierciedlenie w faktach. Tym bardziej że różne instytucję trąbią o tym od lat:p
No kurde, nie odradzać pastwisk bo drapieżniki wczesniej swobodnie na bydło moglo polować. Pola uprawne też ogrodzić zeby ptaki dostepu do latwego pokarmu nie miały.
napiszą


@helga-von-klusken: Co nie zmienia faktu że od jakieś 30 lat mooich obserwacji kitku zostało mocno spopularyzowane w polskich domach. Teraz praktycznie każdy gospodarz u mnie na wsi ma kota, kiedyś tego nie było
@Xefirex: Przecież to jakaś bzdura (i była już kilka razy).
Przepytali 326 farmerów z centralnej Polsce i rozciągnęli to na całość obszaru naszego kraju z kartonu i guana (koty chociaż swoje zakopują).
Badanie w cholerę miarodajne: zapytali aż 311 chłopów w ankiecie. Jak znam życie chłop od zawsze wie ile i jakiej zwierzyny jego kot/koty dopadną.
Cytując z artykułu:”Dagny Krauze-Gryz zastrzega, że taki zabieg - jak każda inna ekstrapolacja - jest
@Xefirex: za każdym razem trzeba prostować te badania. Ptaki i gryzonie nie są zabijane przez koty wychodzące które rano i wieczorem dostają swoją michę - tzn. są takie sytuacje ale to margines względem całego problemu.

Najwięcej szkód robią koty dokarmiane/dzikie i tutaj, żadnymi apelami do wykopków nic nie wskórasz oprócz podniesienia ponownie tej samej dyskusji ¯\_(ツ)_/¯