Wpis z mikrobloga

@keton22: Dla ludzi z cywilizowanych krajów i płacących w szanowanej walucie - hit. Wzrost wydajności na wat jest znakomity po tym ograniczeniu, a współczesne gry nie są na tyle wymagające, by komuś robiły różnice te spadki fps.

Dla przeciętnego gracza z polski, czy osób siedzących w hd/wqhd - ot, ciekawostka. Średni segment nie zapowiada się tak obiecująco po przefarbowaniu 4070 na 4080 12gb. Mam nikłą nadzieję, że amd nie będzie w
@keton22: No właśnie tak się zastanawiałem co się stanie jak ograniczymy moc. Tak coś czułem, że bedzie fajnie. Szkoda, że wiecej ludzi tego nie sprawdziło.

@keton22: Ale w sumie koleś ma racje. Jak by ograniczyli trochę pobór np. zamiast 450 w zrobili 350W to wydajność per W byłaby niesamowita. I tak jest bardzo dobra, ale byłaby jeszcze lepsza. - A overclockerzy mogliby się cieszyc bo 40090 by się wówczas dobrze podkręcała. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Variv: no ale możemy zawsze nastroić wydajność w własnym zakresie. Do tego niższa temperatura to wyższy boost target. Do tego chłodzenie wodą i robi się z tego potencjalnie zysk wydajności. Przynajmniej na Ampere mi wyszło że undervolting to nowy overclocking. Zobaczymy w sumie po tych recenzjach się zdecydowałem bo można i fajnie pobawić się w oc i na stocku już jest dobrze i jest potencjał że się parę procent zyska na
no ale możemy zawsze nastroić wydajność w własnym zakresie. Do tego niższa temperatura to wyższy boost target. Do tego chłodzenie wodą i robi się z tego potencjalnie zysk wydajności. Przynajmniej na Ampere mi wyszło że undervolting to nowy overclocking. Zobaczymy w sumie po tych recenzjach się zdecydowałem bo można i fajnie pobawić się w oc i na stocku już jest dobrze i jest potencjał że się parę procent zyska na upgrade platformy
@Variv: każdy kombinuje po swojemu. Mi na razie 5900x starcza a za to mam mało ramek na 'prawie 4k' super ultrawide. Pewnie doczekasz że lepsza wydajność będzie w 5080 pytanie w jakiej cenie.