Wpis z mikrobloga

wzięło mnie na mitologie, tradycje ludowe, baśnie i legendy, demonologię arabską, głównie interesują mnie książki naukowe, ale popularnonaukowe i inne, przystępniejsze, również miło przyjmę, oczywiście tak samo jak zbiory opowiadań, księgę tysiąca i jednej nocy znam (ale opracowanie na jej temat będzie super :D) macie coś do polecenia?
#arabistyka #ksiazki #czytajzwykopem
  • 10
@Lulu_Quest: A to już mam, zbieram całą serie :) teraz szukam czegoś jeszcze bardziej w temacie, bo w tej serii jest to tylko takie liźnięcie. Potem przejrzę sobie sylabus arabistyki, muszą coś mieć dobrego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lunaria: Ostatnio zakupiłem książeczkę "Arabia magica" M.M. Dziekana. Autor jest arabistą a sama pozycja to chyba jedyna sensowna książka o magii arabskiej, szczególnie okresu przedislamskiego, wydana po polsku. Jest tam sporo o demonologii i ciekawie się czyta.
@lunaria: A, jest jeszcze książka K. Kościelniaka, "Złe duchy w Biblii i Koranie: wpływ demonologii biblijnej na koraniczne koncepcje szatana w kontekście oddziaływań religii starożytnych", ale czytałem ją na tyle dawno, że musiałbym sobie odświeżyć żeby dać jakąś opinię. Niemniej, może i to się przyda :)