Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiem że to nie jest miejsce na pytanie w takiej sprawie bo niektórzy uznają, iż jest jakimś beciakiem, ale pytam bo nie znam innych miejsc.

Czy przyjelibyście nazwisko żony?
Sytuacja teoretyczna: Mieszkacie zagranicą np. we Francji lub Włoszech, nie zamierzacie wracać do Polski, a wasza partnerka jest rodowitą obywatelką tego kraju, z którą jesteście od 9 lat. Zamierzacie wziąć ślub i być może w przyszłości wejdzie w grę potomstwo. Wasze imię występuje w języku państwa, gdzie żyjecie, ale nazwisko jest polskie co sprawia niekiedy problemu, nie duże ale jednak. Nazwisko partnerki wam się podoba.

Czy to będzie dyshonor dla mężczyzny wziąć nazwisko żony?

#niebieskiepaski #rozowepaski #slub #zwiazki

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #634453ecc327744791404930
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 18
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: hmm zalezy jakie masz podejscie do swojego nazwiska i do dorobku swoich przodkow. Gdyby moj dziadek bohatersko zginal na wojnie a ojciec walczyl z komuną to moglbym sie zastanowic czy zostac przy swoim nazwisku w innym wypadku bym zmienil na nazwisko zony tak aby bylo wygodniej
  • Odpowiedz
Sytuacja teoretyczna: Mieszkacie zagranicą np. we Francji lub Włoszech, nie zamierzacie wracać do Polski, a wasza partnerka jest rodowitą obywatelką tego kraju, z którą jesteście od 9 lat. Zamierzacie wziąć ślub i być może w przyszłości wejdzie w grę potomstwo. Wasze imię występuje w języku państwa, gdzie żyjecie, ale nazwisko jest polskie co sprawia niekiedy problemu, nie duże ale jednak. Nazwisko partnerki wam się podoba.

Czy to będzie dyshonor dla mężczyzny wziąć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybsonk: ¯\_(ツ)_/¯ to już lepiej chyba żeby żona po prostu nie zmieniała nazwiska zamiast słuchać debilne komentarze, proste.

bo patrz - sam zauważyłeś jaki byłby problem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli byłby to kraj, którego język urzędowy nie ogarniałby mojego nazwiska to owszem, czemu nie? A z doświadczenia wiem, że moje nazwisko dla niektórych obcokrajowców brzmi jak zakłócenie podczas łączności radiowej - może nie jest to Brzęczyszczykiewicz, ale dużo w nim podobnych "trzasków". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz