Wpis z mikrobloga

#stolarstwo #diy #handmade
Prototyp pieska z dociskiem mimośrodowym udany tak gdzieś w 30 %. Trzeba lepiej ogarnąć sam mimośród żeby dobrze wpasowywał się jego skok bo tu musiałem korygować dość mocno. Olcha myślałem że się dobrze sprawdzi ale jak widać nie bo pękła. Następne będą bukowe. No i za krótkie ramię i słabo się skosuje piesek w dziurze przez co pozwala sobie na wysuwanie się przy ruchu materiału. Wnioski są trzeba, trzeba je wprowadzić w życie
Scutacarus - #stolarstwo #diy #handmade
Prototyp pieska z dociskiem mimośrodowym udan...

źródło: comment_1665421144gNrnK0iLqEjB9unS2nXhuc.jpg

Pobierz
  • 36
@Polanin a dobra. W kołku faktycznie napisałeś. Nie bardzo wiem czemu nie ma sensu szczególnie że była nawiercona dziura a to wkręt konstrukcyjny więc dodatkowo nawierca się sam. Pozatym w korpusie uchwytu który ma 20mm masz nawiercone na 15 mm otwór o średnicy 25mm czyli tyle samo co kółek. Pomijam już to że poza wkretem jest też tam klej. Nie bierz tego do siebie ale próbujesz mędrkować nie mając wiedzy w temacie.
Nie bardzo wiem czemu nie ma sensu szczególnie że była nawiercona dziura a to wkręt konstrukcyjny więc dodatkowo nawierca się sam.


@Scutacarus: Nie ma znaczenia. Nie istnieje wkręt, który trzyma dobrze wzdłuż włókien.
@Polanin aa okej.

Trzyma to tam połączenie trzpienia na klej w otworze. Wkręt dociagal przy klejeniu głównie.

I dalej nie wiem dlaczego wkręt miałby nie trzymać wzdłuż włókien no ale zapewne masz.jakas tam wiedzę tajemna o której ten wkręt nie wie i trzyma( ͡° ͜ʖ ͡°). #pdk żebyś focha nie strzelił, pozdro Mordo
@Polanin dalej nie tłumaczy to dlaczego wkręt 70mm miałby nie trzymać w gęstej sośnie wzdłuż włókien.

Może jak przekrecisz wkręt zakretarka z wysokim momentem to i się tak stanie ale na pewno nie w takim przypadku gdzie masz normalnie wkręcony i dociągnięty wkręt. Pomijając oczywiście że tu on nie jest od trzymania tego połączenia kołka we wpuście.
dalej nie tłumaczy to dlaczego wkręt 70mm miałby nie trzymać w gęstej sośnie wzdłuż włókien.


@Scutacarus: Przecież Ci wytłumaczyłem. Zastanów się po co ludzie sobie utrudniają życie mimośrodami, beczkami, pocket screw i innymi jeszcze bardziej wymyślnymi rozwiązaniami kiedy muszą mieć śrubę wzdłuż włókien, a nigdy w poprzek włókien. Zrób sobie parę testów nawet wkrętarką ze sprzęgłem. Wkręcaj wkręty przez podkładkę (żeby nie było, że rozszczepiają deskę) wzdłuż i w poprzek włókien.
Polanin - > dalej nie tłumaczy to dlaczego wkręt 70mm miałby nie trzymać w gęstej soś...

źródło: comment_16654358305fHeyFLLWQz4BONgKgQj3C.jpg

Pobierz
@Scutacarus: dalej nie rozumiesz. On radzi jak będzie najlepiej trzymało jeśli już to robisz. Nie mówi, że to będzie trzymało tak samo. Porównaj łączenia, które pokazałem na zdjęciach.

Masz przecież połączenia wzdłuż włókien w meblach na konfirmaty i to trzyma dobrze.


@Scutacarus: Trzymają beznadziejnie. Każda szafka tak zrobiona się rozchwieruta. Konfirmaty nadają się do płyt, bo płyty są izotropowe (no prawie, ale nie o tym dyskusja).
Polanin - @Scutacarus: dalej nie rozumiesz. On radzi jak będzie najlepiej trzymało je...

źródło: comment_1665437580AXKVP84LvPn8p3JPSyqKV4.jpg

Pobierz
@Polanin żeby była jasność. Od początku doskonale rozumiem o co Ci chodzi jedynie twierdzę że nie ma to aż takiego znaczenia.

Mam taką szafkę dobre 6 lat i mimo że robiła czasem za mój stół roboczy i sezon stała na balkonie dalej trzyma.

Jutro jak znajdę parę minut to se to protestuje jeszcze.

A ścisk będzie trzymal( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zastanów się po co ludzie sobie utrudniają życie mimośrodami, beczkami, pocket screw i innymi jeszcze bardziej wymyślnymi rozwiązaniami kiedy muszą mieć śrubę wzdłuż włókien, a nigdy w poprzek włókien.

@Polanin: po to, żeby połączenia w drzewie były nie widoczne.