Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
#wykopefekt , pomoc w transporcie leku #siedlce .
Drogie Mireczki i Wykopki, proszę was o pomoc i WYKOPEFEKT. Nie potrzebuję pieniędzy, a życzliwości i pomocy w poszukiwaniach osoby która pomoże nam dostarczyć lek potrzebny mojej żonie, a który obecnie da się dostać kilkaset kilometrów od nas – w #siedlce. To całe 500km od miejsca gdzie mieszkamy.
W skrócie moja żona choruje na migrenę przewlekłą, to znaczy, że ma atak migreny – czyli bardzo silnego bólu głowy przez przynajmniej 8 dni w miesiącu, w przypadku mojej żony więcej. Do tej pory pozwalał jej funkcjonować drogi, ale skuteczny lek Zolmitryptan. Dzięki temu lekowi może normalnie funkcjonować, pracować. Inne leki na bazie tryptanów które są dostępne na rynku działają tylko czasami, lub niewystarczająco.
Niestety z powodu ogólnopolskich braków leków, braków dostaw substancji aktywnych Zolmitryptan znika z polskiego rynku. Przez kilka dni udało nam się zdobyć kilka opakować, jeżdżąc od miasta do miasta kupując po 1 opakowaniu, po 2 tabletki w całym województwie w którym mieszkamy i w miejscach gdzie mamy rodzinę. Niestety starczy to najwyżej na miesiąc. Brak w dostawie jak zapowiada producent będzie trwał kilka miesięcy. Na obecną chwilę jedziemy do Niemiec po kilka opakowań.
Udało się również zarezerwować aż 9 opakowań w Siedlcach. Poszukujemy więc kogoś kto tam mieszka, albo akurat będzie przejeżdżał w tym tygodniu i mógłby odebrać dla nas leki, oraz wysłać je do nas.
Od niedawna działa w Polsce program lekowy, do którego mam nadzieję, że uda się żonie dostać. Nie wiemy jednak czy się uda i kiedy. Zależy nam więc aby się zabezpieczyć na wypadek gdyby lek był niedostępny długie miesiące.
Proszę pomóżcie i wykopujcie!
  • 11