Wpis z mikrobloga

@bialy13: jak jest na 1.0 i dłużej już tak chodzi i nie przeskakuje, to nowy łańcuch będzie na tym skakał. niby ludzie czasem piłują zęby pilnikiem, aby kąty zmienić i wtedy się trzyma łańcuch, ale ja się nigdy tak nie bawiłem i po prostu kaseta po czymś takim szła na złom.
@bialy13: 4,5,6 - tragedia.

wchodzi na 1,0 ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie przeskakuje w czasie jazdy, przerzutki wchodzą całkiem dobrze

@bialy13: to teraz masz opcję: zjechać do końca i wymienić komplet (być może z przodem), albo wymienić łańcuch + kasetę (czy to wolnobieg jest?) i liczyć, że korba przyjmie łańcuch.

Uzależniłbym od odpowiedzi na pytanie: Do czego on ma służyć??

Do codziennej jazdy - można zostawić
@bialy13: A tam się #!$%@? z tym rowerem, dopiero co kumplowi uruchomiłem jego złoma bo nawet łańcuch ze rdzy się nie zginał i manetki nie pracowały. Łańcuch, kaseta i korba szczotką drucianą potraktowane, a manetki po wielokrotnym zalaniu W40 w końcu się rozruszały. Po wstawieniu nowych pancerzy, linek i klocków rower hamuje jak szatan, a przełożenia sprawnie zmieniają. Tam na pewno jest więcej jak 1mm. xD
4x80 - @bialy13: A tam się #!$%@? z tym rowerem, dopiero co kumplowi uruchomiłem jego...

źródło: comment_1665390088902tOdIO75gebXMqJjrHve.jpg

Pobierz
ma służyć do dojazdu do pracy 10km dziennie w dwie strony


@bialy13: to bym to olał, do czasu gdy nie skacze - jeździć. Obstawiam korbę na kwadrat (tania), łańcuch + kaseta - też droga nie będzie. A jak zacznie skakać to zrobisz pełny serwis z wymianą linek itd.
Zima i tak nie będzie służyła linkom oraz napędowi. A jak do wiosny wytrzyma, to lepiej.
@bialy13: akurat w tym sezonie zajeżdżałem kasetę do końca i obserwowałem na bieżąco jej stan, więc się wypowiem - biegi 4, 5, 6 są już wyraźnie zużyte (5 wygląda najgorzej, choć wyłamany ząb w 4 też źle), natomiast to nie jest jeszcze stan, w którym coś powinno przeskakiwać - niemniej metal który jeszcze został będzie już szybko znikać. Jeśli na ten moment wszystko działa, i jest to rower tylko na krótkie
@bialy13: 4,5,6 #!$%@? po uszy. Kiedys bawiłem sie w piłowanie i bylo spoko. Dam radę- jak ma Ci słuzyc ten rower to wez #!$%@? raz a dobrze na nowy wolnobieg (wydaje mi sie ze to wolnobieg)+ łancuch i po kłopocie na 1,5 sezonu. Duzo nie wydasz a bedziesz miec roboczą maszynę. Pomijam ze wyciagniety łańcuch moze w koncu strzelic w najmniej oczekiwanym momencie wiec tym bardziej polecam wymianę.