Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ale-fruwa-kosmonauta: jak miał seryjnie win8 albo wyższy to klucz jest zaszyty w BIOSie i nie musisz go podawać, pendrive z aktualnym systemem robisz Media Creation Toolem z pierwszego linku, nie przywracaj systemu z partycji Recovery bo będziesz miał starą wersję która na wstępie się mniej lub bardziej zmuli ciągnąc parę dużych aktualizacji. Samą partycję Recovery jak i wszystkie inne możesz wywalić przy partycjonowaniu podczas instalacji (instalacja niestandardowa) i zrobić jedną dużą
@ale-fruwa-kosmonauta: kod windowsa jest zapisany w biosie
ISO pobierasz za darmo ze strony windows
Kupujesz pendrive za 10zl, butujesz systemowym programem i włala

Potem tylko musisz wejść do biosu (jest na to specjalna komend w cmd: shutdown /r /fw /f /t 0) i ustawić bootowanie z pendrive :p

Co do klucza możesz odpalić w cmd tą komendę: powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey" i ci zwróci kod windowsa
@LeCegua: Nie, bo oryginalnie był win8, mam 10 po updacie, ale zamula. Nie moge przywrócić do ustawień fabrycznych, bo nie mam takiej opcji w środowisku odzyskiwania (shift+uruchom ponownie komputer), a chcąc zresetować do fabrycznych z ustawień systemu w panelu sterowania wyświetla się komunikat, że jest to niemożliwe. Poza tym jakby się dalo to zrobić, to wróciłbym do win8, czyli oryginalnego systemu, a tego nie chce.

Robiąc update do win10 korzystałem z
Hdd


@ale-fruwa-kosmonauta: no to jakakolwiek ingerencja w Windowsa nic ci nie da, chociaż podobno jakaś zmiana była:
https://www.purepc.pl/windows-10-majowa-aktualizacja-wyraznie-odciazy-dyski-hdd

Najlepiej byłoby więc, albo wymienić dysk na SSD
Najtańszych nowy, goodram 125 GB to koszt 70 zl.
Dysk później musisz sklonować. Nie jest to skomplikowane. I po takim klonowanie wystarczy tylko wyciągnąć start dysk i wyłożyć nowy. Stary zaś pozostawić sobie jako przenośny magazyn danych, bądź jako drugi dysk, zostawiając w kompie. O