Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Łowie metodą gruntową kilkanaście lat, używam sprężyny z rurką antysplątaniową, najczęściej koszyczki (50g) z rurką na wodach stojących. Próbowałem przerzucić się na skrętke, ale czy robię zestawy "paternoster" czy skrętke klasyczną, to po kilkunastu rzutach przypon plącze się ze skrętka i muszę go wymienić i tracić czas na rozplatanie zestawu. Z rurką (15 cm wygiętą) nawet po całym dniu łowienia przypon jest nieuszkodzony i brak splątań. Żyłka główna 0,25, przypon 0,22. Oglądałem filmiki z kanału "wędkarska wiedza" - na papierze i na sucho super taki zestaw wygląda, ale nad wodą nie jest tak kolorowo. Ma ktoś jakieś złote rady/patenty? Dla zobrazowania zestaw paternoster.

(Stoper - szybkozłączka - stoper - skrętka - agrafka z koralikiem - koszyk)

#wedkarstwo #feeder
przemu321 - Łowie metodą gruntową kilkanaście lat, używam sprężyny z rurką antyspląta...

źródło: comment_1665323393EpT9eDXRKt9MAjbvipgEzk.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@przemu321 https://youtu.be/Hz0nUjywqbo ja wędkuje w taki sposób jak na przedstawionym filmie, lecz bez tej rurki termokurczliwej. Ani razu mi się nie poplątało jak do tej pory, dobrze się rzuca. Zamiast tej rurki stosuje szybkozlaczki, co by szybko zmienić przypon w razie potrzeby. Długość przyponu to 40 do 50 centów, dłuższych nie używam. Może nie jest to jakiś Bóg wie jaki dobry sposób na zestaw, lecz mi się sprawdza i go stosuje.
  • Odpowiedz
@przemu321: Czasami nawijaliśmy na dłuższe rurki z wenflonów do kroplówek, ale bywało, że się plątały - ten odcinek na żyłce, więc pozostały osłonki do igieł. Węższa strona do dołu, a na końcu gumowy stoper i zawiązany dobry krętlik.
  • Odpowiedz
@przemu321: a Tobie sie czasem nie pomerdało z kolejnością? na skrętke łowiem w sumie kilka razy ale na jakieś 30 rzutów może 2 razy mi sie poplątało.

Koszyk na agrafce nie powinien być tak jak u Ciebie.
Nie jestem pro feederowcem ale zauważyłem, że skrętka powinna być z dość grubej i sztywnej żyłki - np shimano tribal jest bardzo sztywna, i powinna być maxymalnie krótka, czyli wystawać z zapasem kilku cm
bezi - @przemu321: a Tobie sie czasem nie pomerdało z kolejnością? na skrętke łowiem ...

źródło: comment_1665326952Rakao412MOk9mMO5jR8sZD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@przemu321: Złota rada to łącznik przelotowy->stoper XL->skrętka (ma być sztywna, ułożona w poziomie do połowy długości się nie zgina)->łącznik do szybkiej zmiany przyponu->przypon. Jeśli koszyk ma być stały to trzeba go zblokować dwoma stoperami. Zestaw absolutnie bezobsługowy, uniwersalny i antysplątaniowy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przemu321: a Tobie sie czasem nie pomerdało z kolejnością? na skrętke łowiem w sumie kilka razy ale na jakieś 30 rzutów może 2 razy mi sie poplątało.


Koszyk na agrafce nie powinien być tak jak u Ciebie.

Nie jestem pro feederowcem ale zauważyłem, że skrętka powinna być z dość grubej i sztywnej żyłki - np shimano tribal jest bardzo sztywna, i powinna być maxymalnie krótka, czyli wystawać z zapasem kilku cm
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Super_Timor: taki zestaw jak opisujesz miałem i się plątał, może to wina żyłki. Używam Dragon Mega Baits Method Feeder 0,25 mm + przypon żyłkę caperlan line resist fluoro coated 0,22
  • Odpowiedz
@przemu321: No ja miałem ze sztywnej żyłki, z plecionki w otulinie oraz z feeder gumy.

Z tych 3 materiałów, świetnie mi się sprawdzała skrętka z feeder gumy, oraz plecionki w otulinie.

Nawet jakoś bardzo nie uważałem, ściągałem na szybciora i trzeba było się postarać aby to sie poplątało.
Zdarzały się pojedyńcze przełożenia żyłki od przyponu ze skrętką, ale to samo się odplątywało po tarmoszeniu żyłki o skrętkę.

Edit:
tamten zestaw wygląda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bezi: jeszcze nie używałem feeder gumy, łączy się ją do żyłki głównej węzłem baryłkowym, robi skrętke i do szybkozłączki zakłada przypon? Jaka feeder guma byłaby dobra do żyłki głównej 0,25? Jakieś produkty do polecenia?
  • Odpowiedz
@przemu321: o detale musiałbym ojca popytać bo on bardziej w tym siedzi, ale tak jak na zdj mniej więcej.

Plecionka w otulinie Kryston
Feeder guma Sensas
Feeder link

Co do żyłki która jest jedną z najmocniejszych i najsztywniejszych
Shimano Technium

aczkolwiek wiem, że shimano technium w wersji tribal to mega sztywna żyłka , nie wiem jak w wersji zwyklej, ale tribale są po 1250m i 0,285mm więc nie wiem czy już
bezi - @przemu321: o detale musiałbym ojca popytać bo on bardziej w tym siedzi, ale t...

źródło: comment_1665329319zeeS2jzeJtGES2aZodwiNs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz