Wpis z mikrobloga

@fantasmagorian: No to Creed miał kiedyś zanakomite kompozycje ale teraz... parametrami się kompromituje. Z drugiej strony PdM ma zapachy typowo mainstreamowe, nie czułem w dotychczasowo poznanych nic, co skłoniłoby mnie do pomyślenia, że są warte tej ceny, w przeciwieństwie do nawet Berdouesa czy Serża Lutensa, które to znowu w każdej kompozycji czymś zaskakują - choć nie zawsze pozytywnie :P
@alvaro1989: nie znam zbyt dobrze marki. Miałem kiedyś Virgin Island Water i było naprawdę OK jeśli chodzi o trwałość i projekcję. Mam teraz Royal Mayfair i parametry ma rewelacyjne. Ale ma już parę lat więc to może być decydujące. Jeśli teraz parametry faktycznie tak zjechały, to ceny kompletnie nieadekwatne.
@fantasmagorian:
Wg mnie taką marką jest Orto Parisi. Używają dziwnej mieszanki bazowej, którą czułem we wszystkich testowanych pozycjach(pic rel).
Są to paskudne nuty chemiczne, plastikowe wręcz śmierdzące palonymi kablami i izolacją. Mam wrażenie że używają jakiś wzmacniaczy parametrów ktore niszczą kompletnie kompozycję czyniąc je dalekie od naturalnie brzmiących.
Mają bardzo wysokie noty na fragrze i nie rozumiem zupełnie za co.

Jak ktoś uważa Montale za niszę to też jedym słowem chemia.
Grzesinek - @fantasmagorian: 
Wg mnie taką marką jest Orto Parisi. Używają dziwnej m...

źródło: comment_1665328167h59h1euOPaQP5g87ogTa1j.jpg

Pobierz
jak najbardziej się zgodzę z montale. przy orto parisi mam mieszane uczucia, niektóre bardzo lubię inne są tak koszmarnie nudne a parametry maja mocno średnie. Najbardziej zawiodłam się na terroni czy brutusie. a od Penhaligon’s spodobał mi się juniper sling, a ty jakie ten marki niuchałeś?
@alvaro1989: idąc tą samą drogą mógłbym wskazać palcem markę Frapin, ale mogłoby to być być karcące ponieważ wiele zapachów mają znacznie lepszych od creed'a i kosztują 1/4, 1/3 ich ceny

ale fakt - creed bezsprzecznie zasługuje na to miano
absolutnie #!$%@? mnie fakt ich #!$%@? o tym że zapachy się różnią ze względu na składniki "naturalnego" pochodzenia - amouage, roja, profumum roma NIGDY nie mieli takich akcji a akurat Creed to