Wpis z mikrobloga

Każdy kto ma mniej oszczędności niż na 6 miesięcy życia powinien mieć z automatu odebrane prawa wyborcze.
Jak nie ogarnia własnego budżetu to niech się nie pcha aby głosować na rozwój przyszłej gospodarki dla tych co ogarniają.

Wiele kryzysów jest właśnie przez tych bez kasy w stresie przed bankructwem jeszcze bardziej ucinają wydatki co tylko hamuje gospodarkę.
Wystarczy lekka podwyżka cen energii czy gazu i już mają gacie pełne albo bankructwo albo nagle przestają żyć jak do tej pory i ograniczają do minimum wydatki. Pomnóż to przez kilka-kilkanascie milionów takich lemingów i wszyscy to nagle odczuwają.
Akurat pracuje na tirach jako kontraktor dla dystrybucji dużego supermarketu i co jakiś czas fala spadku sprzedaży bo jest mniej bułek i wędlin do wożenia.

#przemyslenia
#uk
#ekonomia
#biznes
#oszczedzanie
#finanse
#bekazpodludzi
#logikarozowychpaskow
#logikaniebieskichpaskow
#bekaztransa
  • 46
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Powiedz przeciętnemu dwudziestopięciolatkowi, który za pokój płaci 1300 zł, ze ma mieć oszczędności na pol roku odklejencu xD


@somskia: a kto powiedział, że przeciętny dwudziestopięciolatek powinien mieć prawo głosu, zanim jeszcze zdążył w piórka zawodowe obrosnąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@adamsowaanon ah kurde nie mogę sobie teraz przypomnieć gdzie to czytalem ale przeprowadzano jakieś badania w UK (pewnie przez instytut danych z dupy xD) i wyszło że osoby w przedziale wiekowym 18-28 w ogromnej większości nie mają praktycznie oszczędności ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: moze przypomnij mi z matematyki sredno 215% w gore to lekka podwyzka? Dorzuc do tego kredyt przynajmniej kilka stow w gore. A jeszcze przypomnij mi w co inwestujesz swoje oszxzednosci bo przeciez nie jestes na tyle glupi zeby trzymac bezczynnie kase na koncie w czasach inflacji ʕʔ
  • Odpowiedz