Wpis z mikrobloga

Panie Jarosławie, brak sladów na spodzie przęsła widoczne na zdjęciu nie wykluczają ataku z wody, bo część kluczowa jest wodzie i widać rozerwanie. Ładunek mógł mieć za zadanie dokonać rozcięcia przęsła i jego zapadnięcie pod własną masą (wypadnięcie z podpór) co jest logiczne bo klasyczna eksplozja rozproszona od dołu mogłaby nie dać efektu zawalenia a naruszneia konstrukcji.

Może się mylę, ale tkwienie przy ciężarówce tylko dlatego że takowa jechała akurat mostem to trochę przesada

#wojna #rosja #ukraina
zdrajczyciel - Panie Jarosławie, brak sladów na spodzie przęsła widoczne na zdjęciu n...

źródło: comment_1665256279HCTGB3C94mGN411RuqrVXk.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Nezus: no tego nie rozumiem, mógłby się ugadać na wywiad z kimś kto potrafi liczyć belki i przy tablicy albo w Mathematice wyliczyć jakie scenariusze mają sens, to by było pewnie nawet w miarę ciekawe a nie musiałby udawać że zna się na czymś w czym nie ma doświadczenia
  • Odpowiedz
Panie Jarosławie, brak sladów na spodzie przęsła widoczne na zdjęciu nie wykluczają ataku z wody, bo część kluczowa jest wodzie i widać rozerwanie.


@zdrajczyciel: A ślady na górze to skąd się wzięły? Jaki magiczny wybuch przenikający przez materiału i zawracający xD
  • Odpowiedz
Jak na razie to ja nie widzę śladów w tę i w drugą stronę. Za to parcie na jeden scenariusz u Pana Jarka, którego szanuje bardzo ale cmon


@zdrajczyciel: widać między innymi że wybuchł pociąg z paliwem coś musiało go uszkodzić.
  • Odpowiedz
@Zuben: Good point, ale przecięcie mogło iść od dołu przez przesło i mieć energię sięgającą do poziomu mostu kolejowego lub eksplozja miała miejsce tuż przed przęsłem czyli część energii przeszło nad przęsłem i analogicznie sięgnęło kolejowego.

Ale z 3 opcji: góra, dół, ładunki instalowane - wybrałbym okienko nr 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: @Zuben: @N331: @znowu_musze_wymyslac: @Nezus: jest jeden główny argument przeciwny tezie z ciężarówką - od razu podchwyciła to ruska propaganda i toczy w tym kierunku postępowanie. Znając ich - to oczywiście powinien być główny argument przeciwko tej opcji. Ale Jarek wydał już osąd, teraz trzeba tylko zebrać dowody i udowodnić tezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: o to chodzi. Bartosiak powie Ci dzisiaj tak, jutro nie, zależnie od tego czy jest na tak czy na nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na prawdę, można się wstrzymać kilka godzin do ustalenia większej liczby szczegółów, a nie przeć w wyścigu na newsy. Ew. podać różne opcje/warianty, a nie złapać jeden i forsować go mimo wszystko. Wolski opcję z ciężarówkę udowadnia dzielnie od samego rana,
  • Odpowiedz
@Mowi: Bo mu powiedział ktoś coś, może nawet serio ktoś doświadczony że to prawdopodobny scenariusz (choć bazował na szczątkowym info i był zachowawczy) a on to przyjął za swoje i forsuje. Mnie to drażni strasznie
  • Odpowiedz
@Nezus: Przecież ta pierwsza chersońska ofensywa to średnio wyszła Ukraińcom, duże straty przy braku większych sukcesów. Zwłaszcza jeśli zestawimy ją z tym co potem sie działo w Charkowskim i podczas drugiej chersońskiej
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: Jak z człowiekiem tu obecnym polemizujesz to taguj #wolski albo wołaj zainteresowanego @wolskiowojnie a nie na partyzanta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak dla mnie to też nie ciężarówka a raczej wybuch pod mostem lub uderzenie rakiety. Warto prześledzić nagranie z wybuchu klatka po klatce, ostatnie 2 klatki przed eksplozją widać rozbłysk odbijający się na tylnej powierzchni ciężarówki. Być może był to rozbłysk
  • Odpowiedz