Wpis z mikrobloga

@matijas: z jednej strony na pewno zaczął odważniej publicznie przeciwstawiać się "swojemu" środowisku, ale z drugiej to mam wrażenie, że im wszystkim tak mocno odwaliło, że nagle Terlikowski z tymi samymi poglądami (100% katolik, ale taki prawdziwy, a nie wybiórczo jak większość pisowców) nagle się stał głosem rozsądku xD
  • Odpowiedz
@skizo: ja mam wrażenie ze trochę sposób przekazu stonował ostatnio. Kiedyś organizowałem spotkanie mlodziezy m.in. z nim i odniosłem wrażenie megaortodoksa z dość radykalnym przekazem. Teraz jakoś bardziej do mnie trafia. A i niektóre poglądy chyba jednak zrewidował https://www.tvp.info/56271639/tomasz-terlikowski-w-tvn24-przeprasza-za-ksiazke-teczowe-chrzescijanstwo-homoseksualna-herezja-w-natarciu-jest-gotow-przeprosic-tez-za-wiele-innych-tekstow
  • Odpowiedz
@matijas: On nadal jest megaortodoksem z radykalnym przekazem. Ale on nie jest z tym swoim przekazem ani trochę fałszywy. I mimo, że kompletnie się z niektórymi jego poglądami nie zgadzam, to nie znam przypadku żeby można byłoby wytknąć mu hipokryzję. Terlik to katolik w pełnym tego słowa znaczeniu i autentycznie wierzy w to co mówi, dlatego też krytykuje kościół polski i sprzeczne z katlicką moralnością wypowiedzi. I za to ja
  • Odpowiedz
zmienił


@matijas: po serii niezłych wypowiedzi miał gdzieś coś zdecydowanie kretyńskiego kilka miesięcy temu. Możliwe, że nagle tylko te lepsze wypowiedzi przebijają się dalej, możliwe, że zmienił taktykę, ale ja nikomu nie ufam, a tym co się "zmieniają" to w sumie najbardziej (co jest smutne, no ale takie życie)
  • Odpowiedz