Wpis z mikrobloga

Deweloper w umowie deweloperskiej dodaje zapis, że gdyby zdecydował się kupić działkę obok to może bezpłatnie zabrać z ogródka mojego i 4 sąsiadów pas 6m na drogę do tej działki. Za ogródek mamy osobną stawkę za metr podczas zakupu nieruchomości. Czy jeśli to się faktycznie kiedyś wydarzy to pomimo podpisanej umowy z zapisem o bezpłatnym wydzieleniu drogi mogę domagać się odszkodowania w sądzie skoro świadomie pobrali od nas opłatę za każdy metr działki?
#prawo #nieruchomosci #budujzwykopem
  • 10
@Adams_GA: zagalopowałeś się kolego, niczego jeszcze nie kupiłem. Jesteś idealnym przykładem, że warto dopytać zanim kogoś się oceni. Dodatkowo nie odniosłeś się do moich pytań tylko udzieliłeś się by powiedzieć mi kim jestem.
@321_654: przepraszam, może częściowo masz rację że mógłbym dopytać jednak teraz pogrążyłeś sie jeszcze bardziej bo kupując mieszkanie za kilkaset koła porady prawnej szukasz na portalu ze śmiesznymi obrazkami. A na pytanie to nie ma co odpowiadać skoro jest napisane ze bezplatnie mu to oddajesz to jakiego odszkodowania ty chcesz żądać? Jakie odszkodowanie skoro się na to godzisz? Skoro wyrazasz zgodę na powstanie tej szkody? Więc albo się teraz z nim