Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja #!$%@?, człowiek wrócił do inventora po 38 latach, znalazł jakiś hinduski tutorial, próbuje to coś narysować po swojemu i mu za żad e skarby świata nie wychodzi. Prędzej to bezbłędnie narysuje w aksonometrii niż w tym inventorze. O Boże, o Boże.

Próbuje narysować taki taborecik, ale inaczej niż ten typ, czyli rysując osobno każdą z części. Jak mogę zrobić, by otwory wycięte w nodze były idealną bazą do tych wypustów w poprzeczkach? Próbowałem przenosić wymiary robiąc szkic na dodatkowej płaszczyźnie, ale finalnie okazało się, że gdzieś mi ucieka 0,01 stopnia, robiłem to już z 4 razy, łeb mi pęka od rysowania tych rzeczy pochylonych w dwóch płaszczyznach, które ciągle do siebie nie pasują, a nie chce teraz odpuszczać i rysować czegoś pod kątem prostym, bo wiem, że ten rysunek nie może być tak trudny, jak się wydaje.
Pracuje w najniwszej wersji inventora.
#inventor #autodesk #inzynieria #studia #studbaza #polibuda #mibm #air #pytanie #pytaniedoeksperta #autocad
Shatter - Ja #!$%@?, człowiek wrócił do inventora po 38 latach, znalazł jakiś hindusk...
  • 5
wrócił do inventora po 38 latach


@Shatter: mhm

ale finalnie okazało się, że gdzieś mi ucieka 0,01 stopnia


Jaka dokladnosc uzyskasz frezujac drewno? Przejmujesz sie #!$%@? kompletnie bez znaczenia. Nikt nie daje #!$%@? o 0,01mm czy stopnia pracujac w drewnie.

Jak mogę zrobić, by otwory wycięte w nodze były idealną bazą do tych wypustów w poprzeczkach?


W zlozeniu, klikasz 2 na noge, rzucasz szkic na powierzchnie na ktorej maja byc otwory,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: tak, ja też bym nie dał #!$%@?, ale inventor mi uniemożliwia złożenje tego gówna, dlatego z mniej dokładnego (dorzucenie trójkąta po zmierzeniu długości dwóch boków i kąta), starałem się przenieść wymiary. Efektu i tak nie było, więc chcę to zrobić na zasadzie idealnego spasowania.
Spróbuję z tym adaptivem jak będę przy kompie.
No i masz mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie 38 a 3 albo 4
@bn1776: też bym to rysował w osobnych częściach, w końcu tak by się składało taki taboret z części, proponuję narysować proste nogi, a potem w złożeniu ustawić sobie wiązaniami odpowiednie kąty, a potem edytować nogi i dociąć je odpowiednio pod kątem do siedziska korzystając z rzutowania siedziska na nogi