Wpis z mikrobloga

[Тресть листу]:

Воєвуѕки Зарѭд Пєцув Крематорычных

Люблин, уль. Нєбощыкув 70

ВЕЗВАНЄ


В звѭзку, же обыватель Криштоф Кононович осѭгнѫл юж одповєдни вєк и выпил выстарчаѭцѫ илёсть алькохолю припадаѭцѫ на ноторычнего пияка, згоднє з Польскѫ Нормѫ...

[Маёр] /в тлє/: Хех, пияка... Як ты нє пияк! То, пиво нєраз выпиєш, но то, пияк? Так само як я пиѩ, тылє пива, єст, стої, о! Тутай, о! Єще, єст, о! Цо я, пияк? То... Други, чы трєти дєнь ту стої, пиво!
[Тресть листу]:

...вскутек стал сѩ збытечны, а по чѧсти утѭжливы для оточеня, в мысль уставы 147/прєз презеса рады министрув замєщоней...

[Кононович] /в одповєди маёрови/: Алє то я... Алє, алє, але... Алє то я пияк!
[Маёр]: Я нє пияк!
[Кононович]: Алє я пияк!
[Тресть листу]:

...Замєщоней в дєннику устав №2780 обыватель винєн зглосить сѩ особистє в тутєйшым крематоръюм в тѭгу сєдмю дни од даты нинєйшего везваня при пєцу №4 целєм подданя сѩ спрошкованю. Спрожытє алькохолю...

[Маёр] /в тлє/: Нє-нормальни людє!
[Тресть листу]:

...и инных субстанцъї выбуховых прєд спалєнєм сурово взбронёне. Забраня сѩ халасованя и выдаваня нєприймных одглосув аж до цалковитего законьченя обрубки термичней. Обыватель повинєн забрать зе собѫ:

— Довуд особисты

— Вѭзкѧ сухего хрусту

— Кокс люб инны матеръял пальны в илёсти 0,5кг/1кг масы тяла

— Поємник на попюл — пуделко по ляндрынках...

[Маёр] /в тлє/: Хехе, нєнормальни людє пишѫ!
[Тресть листу]:

...— 5000зл кошты манипуляцыйне

Прєд прибытєм налєжы умыть ноги, зоставить в дому протезѧ зѧбовѫ,...

[Маёр] /в тлє/: Як пан нє ма!
[Тресть листу]:

...пожегнать сѩ з колєгами пияками...

[Маёр] /в тлє/: Пожегнать сѩ з пальниками! А то... То там єст... Тутай никт нє єст, алькохоликєм; никт нє єст пиякєм!
[Тресть листу]:

...Можливость одволаня сѩ од везваня нє истнєє. Справѧ налєжы трактовать поважнє, иж пелнѫ свядомостѭ консеквенцъї, ктуре зостанѫ застосоване вобец обывателя в припадку спузнєня люб зъигнорованя выжей вымєнёнего везваня.


Дыректор крематоръюм и фабрыки навозув штуных...

[Маёр] /в тлє/: Сами сѫ они штучни!
[Тресть листу]:

...Алёйзы Попёлек.

Люблин дн. 23.҃ѕ.2017

[Кононович]: Я то занёсѧ на полицъѩ и зглошѧ!

#kononowicz #szkolna17 #rosja #ukraina #bialorus #patostreamy
MarcinzAugustowa - [Тресть листу]:
Воєвуѕки Зарѭд Пєцув Крематорычных
Люблин, уль. Нє...
  • 5
  • Odpowiedz