Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, #luxmed to jest dno!

Od tygodnia próbuję znaleźć termin do laryngologa bo dostałem dla syna zalecenia po przesiewowym badaniu logopedycznym. Przez tydzień codziennego odświeżania wolnych terminów co 10 - 15 minut (paranoja!) tylko raz pojawiła mi się jakaś wizyta "za pół godziny na drugim końcu warszawy".

Serio, dramat.

#laryngolog #opiekazdrowotna #sluzbazdrowia #medycyna #lekarz
PanBulibu - Ja #!$%@?, #luxmed to jest dno!

Od tygodnia próbuję znaleźć termin do ...

źródło: comment_1665051012zh1w7TwOltauNyjK5Wn7Np.jpg

Pobierz
  • 17
@PanBulibu ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak pracodawcy dają jako standard ubezpieczenie prywatne w ramach np. luxmedu to ludzie korzystają czy trzeba czy nie trzeba bo jest w pakiecie (dodatkowe uderzenie serca w granicach fizjologii - do kardiologa. Zapalenie zatok - rodzinny sobie na pewno nie poradzi - od razu do laryngologa) - potem 2/3 porad nie ma sensu, a z uwagi na ich ilość robi się drugi 'NFZ'.
@Wjolka: Też doszedłem do takiego wniosku. Od kiedy kasjerka w Biedronce dostaje LuxMed czy inny EnelMed to nie ma bata, żeby wizyt starczyło dla wszystkich. Zostało to spopularyzowane do tego stopnia, że niekiedy przypomina to NFZ. Jedyna szansa, że wykupi się najdroższy pakiet, wtedy jest szansa, że potraktują Cię priorytetowo.
@Wilczur3k Ale też to z czym ludzie przychodzą do prywatnej opieki medycznej... tam większość porad jest do rozwiązania na poziomie gabientu swojego lekarza rodzinnego.
Ale po co się rejestrować do swojego lekarza jak można dołożyć cegiełkę do oblężenia specjalistów. Mają - to korzystają.
@PanBulibu: dzwon na infolinie i powolaj sie na regulaminowy standard dostepnosci, to cos ci znajda

Standardy dostępności: maksymalny czas oczekiwania Osoby Uprawnionej na
wizytę planową określony w Umowie. Gwarancja dotyczy dostępu do konkretne- go Świadczenia zdrowotnego w granicach administracyjnych miejscowości i w
promieniu 30 km od granic miejscowości, w której znajduje się Placówka Własna
pod marką LUX MED lub Medycyna Rodzinna
@PanBulibu: do tego postrasz tym:

II. Prawo do Refundacji
1. Prawo do skorzystania z Refundacji Osoba Uprawniona uzyskuje w przypad- ku braku dostępności świadczenia \ w terminach wskazanych w Standar- dach dostępności w okresie posiadania uprawnień z tytuły Umowy.
2. Warunkiem skorzystania z Refundacji jest uprzednie skontaktowania się
Osoby Uprawnionej z Call Center LUX MED lub Placówką Współpracującą,
w celu podjęcia próby dokonania rezerwacji terminu wizyty lub podjęcie pró- by rezerwacji
@Wjolka: od tego chyba jest lekarz, zeby isc z zapaleniem zatok? Czy jestes osoba co z hehe grypką nie idzie na L4 tylko do pracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i najwazniejsze - co OPa obchodzi, ze ktos idzie z zatokami do lekarza? OP płaci a #!$%@?, w całej warszawie nie ma pojedynczego lekarza niby xD Wejdziesz z ulciy bez pakietu to nagle magicznie lekarze w placowkach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: W ogóle ten system jest debilny, powinno się dać ustawić "alarm" na konkretnego lekarza i placówkę i masz 5 minut na potwierdzenie terminu w apce, nie to następny z kolejki dostaje szansę. Zwolni się gdzieś miejsce, to samo, system sprawdza kto jeszcze się zapisywał i daje szansę. Teraz to jest jak sprawdzanie tablicy ogłoszeń.
@taguje przeczytałaś z uwagą o czym pisałam? Pisałam o specjaliście laryngologu.
Zapalenie zatok w początkowej fazie nie wymaga leczenia specjalistycznego, leczyć to może lekarz bez specjalizacji z laryngologii.
@taguje W ramach lux medu masz też opiekę lekarza rodzinnego - rzekomo w pakiecie i rzekomo bez kolejki.
Ale z uwagi na to że ludzie mają takie a nie inne pojęcie to zapisują się do specjalistów.

A jeśli pytasz czy chodzę chora do pracy - nie, proszę kolegów po fachu o zwolnienie.
@Wjolka: o matko, jak miło przeczytać tu coś mądrego! ʕʔ mam koleżankę kardiologa w lux medzie - większość jej pacjentów to dwudziestolatki, bo super wypaśny zegarek wskazał przez 30 sekund zbyt duże tętno ()