Wpis z mikrobloga

Sprawdziłem sobie co wygrało w Budżecie Obywatelskim w tym roku i... zdziwiłem się, że wygrała budowa pawilonów dla kotów, no okej, może i są potrzebne - zastanawiam się tylko nad dwoma kwestiami:
1) skoro to schronisko miejskie to czemu ludzie muszą głosować na projekty które powinny być załatwiane przez miasto
2) czemu to kosztuje 2 200 000 zł?
#katowice #pieniadze #budzetobywatelski
Lapidarny - Sprawdziłem sobie co wygrało w Budżecie Obywatelskim w tym roku i... zdzi...

źródło: comment_1665047101Wn1LulUICwS12RbQQLy6PY.jpg

Pobierz
  • 23
Budżet miasta często jest ograniczony. To że wypisales że dane zadania powinny być realizowane przez miasto - owszem, problem w tym że brak finansów na wszystko i mieszkańcy decydują na co te finanse przeznaczyć, zamiast sytuacji że decyduje jedna osoba.


@upierz: i tak i nie. Wiadomo, że budżet miasta jest ograniczony i w danym roku kalendarzowym nie pokryje potrzeb wszystkich miejskich jednostek, ale zabierając te ponad 20 mln i sprawnie dzieląc
@upierz: Kolego, istnienie demokracji nie jest usprawiedliwieniem czyjejś prywaty jej kosztem.
Większość ludzi w głosowaniu czy zapłacić podatek, czy moze pokryć podatki z aukcji twojego majątku, wybierze to drugie. Powiesz że to tylko demokracja, głos wiekszości?
Chowanie się za "większością" nie jest magiczną przepustką do widzimisię.
Powoływanie się na Społeczny głos wiekszości ma to do siebie że jest skomplikowane jak każdy tłum, a przez to podatne na manipulacje, o czym tutaj