Wpis z mikrobloga

#wroclaw #gaj #nieruchomosci
Mieszkanie jest na gaju, zaraz koło wzgórza gajowego. Zaznaczyłem go na mapie. Martwię się trochę pociągami, bardzo je tam słychać?
Teraz też mieszkam niedaleko torów i szum pociągu mi nie przeszkadza (nawet mnie uspokaja xD) Najgorzej jest kiedy gwiżdżą, ale tam w sumie nie ma żadnych przejazdów więc nie powinny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pomocy
Pobierz MasterOf8 - #wrocław #gaj #nieruchomosci
Mieszkanie jest na gaju, zaraz koło wzgórza...
źródło: comment_1665036334GO3c7TKrEcl1ght9DzWG3C.jpg
  • 33
@MasterOf8: O kurde xD
W sensie zawsze są zatyczki, ale generalnie to te tory to kolejowa obwodnica towarowa dla Wrocławia i jak możesz się domyślić wszystko co towarowe leci właśnie przez te tory (układ 3 torów tam jest)
Niskotonowe wibracje pewnie jak jedzie jakiś skład wielotonowy to pewnie norma tam
Dodatkowo możesz sprawdzić sobie na akustycznej mapie Wrocławia jak ten hałas tam został zmierzony
@rysio99: nic nic, lubie trafic na eksperta, ktory jest w stanie tak lacno doradzic z kim nie wdawac sie w dyskusje, w domysle kogo traktowac jak odklejonego.
Bo ma czelnosc miec inny poglad i podejscie do rzeczywistosci, niz rzeczony ekspert.

( )
@rysio99: To wciąż są Twoje subiektywne przemyślenia.
- jak można mieszkać w centrum gdzie ciagle hałas, w domu musi być cisza i spokój
- jak można mieszkać poza miastem, pod lasem jak tak daleko do sklepu i do usług

Mieszkałem na Kukuczki, salon i taras miałem jakieś 20m od torów kolejowych. Kompletnie koło krocza mi latały te pociągi, mi po prostu to nie przeszkadza i ten hałas jest dla mnie „akceptowalny”,
@avatarr: No właśnie :(
@klokupk: Mieszkam przy przystankach Rynek (Kazimierza/Ruska) i na tramwaje nie zwracam uwagi, tym bardziej przy zamkniętych oknach. Dużo większym problemem są najebusy i głośne wydechy/odcinki.

@MasterOf8: Ja bym dał mieszkaniu szansę. Jeżeli jest coś fajnego, to warto zrobić lepszy research czy by Ci pasowało.
@MasterOf8 kumpel mieszka w podłużnym i nic nie słychać w mieszkaniu. Pociągi towarowe są na nasypie, więc wibracje nie są odczuwalne, a nowa trasa na Sobótkę jest za nasypem
@MasterOf8: Mieszkałem przy torach (pociągi towarowe), mieszkałem niedaleko lotniska oraz OSP. Do wszystkiego da się przyzwyczaić i wiadomo, że nie zwracałem na takie rzeczy uwagę po jakimś czasie, ale o ile nie jest to jedyna oferta lub bardziej opłacalna pod względu lokalizacji/ceny niż inne oferty to bym się dwa razy nad tym zastanowił.