Wpis z mikrobloga

W której działce około IT można najlepiej zarobić - w zależności od poziomu?
Tak patrzę na stawki testera automatycznego i zdaje się są na niższych stopniach już kupę wyższe niż takiego analityka, data scientista - którym jestem.
Pewnie ciężko porównać, ale patrząc po ofertach powiedzmy ktoś z 2-3 letnim doświadczeniem mniej więcej może zarobić więcej jako tester niż data scientist.
Ma ktoś podobne odczucia? Albo inne przemyślenia?

#testowanieoprogramowania #testowanie #zarobki #datascience #programowanie #programista15k #programista25k #devops
  • 12
Sam pracuje jako junior DS i tez mi się tak wydaje. Natomiast za X lat jestem dobrej myśli ze moje zarobki wystrzela ponieważ cały czas się uczę. Możliwe ze DS zniknie za pare lat, to się pójdzie w jakiegoś ML engineera/opsa. Tak czy siak uznaje to za dobre podstawy do dalszych dobrze płatnych zawodów
@czeresniowabron: Jezeli mierzymy w poziom FAANGa (top of the top - staff, senior staff, fellow) to tester automatyczny tutaj zanika. Tam sa cenione Fullstack, backend, ML/AI, security, cos tam z mobile sie znajdzie. Total compensation w tych najwyzszych pozycjach wacha sie pomiedzy 700K a 2.5 M $ rocznie. Ale to rynek USA i nie zawsze chca zdalnie z poza USA zatrudniac. No i kultura duzej ilosci pracy jak slyszalem...

Natomiast u
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: bullshit. Mam duży zespół i mam ludzi którzy zarabiają minimum kilka % lepiej ode mnie ;-) zależy od firmy, ale inżynier mocno techniczny w porządnej firmie ma super ścieżkę i się o niego biją... Senior, #!$%@?, architekt... Top managerów jest kilku, a rasowych #!$%@? zawsze mało