Wpis z mikrobloga

To z wątku pod piosenką o czeskiej marynarce - to fakt z którego nie zdajemy sobie jeszcze w pełni sprawę - obraz Polaków za granicą diametralnie się zmienił na korzystniejszy - pomieszkując część roku w Czechach, odczuwam nieznaczną, ale jednak różnicę w podejściu, choćby w porównaniu choćby jeszcze do zeszłego roku - z neutralnej obojętności na dość jednoznacznie pozytywną.

Jakie to odświeżające uczucie być móc dumnym ze swojej Ojczyzny mireczki. Od nas zależy czy ta zmiana będzie trwała.

#czechy #ukraina #polska #rosja
Dr_Killjoy - To z wątku pod piosenką o czeskiej marynarce - to fakt z którego nie zda...

źródło: comment_1665005653iz3TIBr9IcwK4z7tt7oVnJ.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dr_Killjoy: Jak zaczęły lecieć w TV za oceanem sceny z granicy, przyjmowanie do mieszkań etc. to PM z Kanady dziękował mi i gratulował jakbyśmy już pokojową nagrodę nobla wygrali. Inflacja jest bolesna, zima będzie wyzwaniem, ale chyba od upadku komuny nie mieliśmy tak dobrego PRu (co ma wpływ też na gospodarkę).
  • Odpowiedz
@Dr_Killjoy: ja byłem w marcu na Tomorrowlandzie zimowym i za każdym razem jak komuś powiedziałem że jestem z Polski to mi dziękował za to jak bardzo pomagamy Ukrainie, tak wylewnie jakbym osobiście na plecach całe szpitale przenosił. Mega miła odmiana od standardowego " Poland? I know one word"
  • Odpowiedz
@fajny_koles: Nie, najlepsze to :"Holland? Holland? You from Holland?". Tak jakbym powiedział że jestem z Trynidadu bo któż to słyszał o takim kraju jak Polska. Chciałbym tylko aby powoli zachód zaczął wreszcie rozumieć czemu postrzegamy Rosję w określony sposób, bo wciąż są z tym problemy. Elon Musk i Roger Waters najlepiej to pokazują. Jeden myśli że Rosjanie przeprowadzą demokratyczne i uczciwe referendum, a drugi że za jego wypowiedzi dotyczące Ukrainy
  • Odpowiedz
@piro111: Wiesz to było aż dwadzieścia lat temu przed Wielką Polską Migracją i wstąpieniem do UE więc wtedy rzeczywiście nic o nas nie wiedzieli. Polacy dopiero zaczęli wyjeżdżać za granicę na wycieczki. Stąd ta pomyłka. Teraz to nic dziwnego że ktoś się rodzi na polskiej wsi, studiuje w Berlinie a rodzinę zakłada w Hiszpanii. Choć możliwe że jako jedenastolatek mogłem powiedzieć to lepiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
  • 10
@fajny_koles: Nie, najlepsze to :"Holland? Holland? You from Holland?".


@brajanek95 też miałem z tym kiedyś problem, ale to akurat kwestia wymowy i bardzo często popełniany przez Polaków błąd. Holland wymawia się ze zwykłym 'o', a Poland z 'ou'.
  • Odpowiedz
@Uqes: Ważniejsze żeby końcówka brzmiała „lend” w mówiąc Polska, w odróżnieniu od „land” w przypadku Holandii.
  • Odpowiedz